Mikä on näkyvyys pinnan alla tänä päivänä?Eka kerta Pattajalla -86,oli näkyvyys 25m veneen kannelta merenpohjaan,kristallinkirkasta,loppu kylmän veden sukellukset Suomessa.
Seuraavan kerran -07 ja näkyvyys 1m,tosi sameeta ja rahanhukkaa...
Helmikuussa -18 paluu päivittämään tiedot,eli kannattaako sukeltaa vai satsata perinteisiin baarikierroksiin?
Seuraavan kerran -07 ja näkyvyys 1m,tosi sameeta ja rahanhukkaa...
Helmikuussa -18 paluu päivittämään tiedot,eli kannattaako sukeltaa vai satsata perinteisiin baarikierroksiin?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Helikopteri ja laskuvarjo ja näkymä alas ei ole ongelma, mutta jos sukeltaa haluaa niin pohjois Norja on hyvä paikka näkyvyyden kannalta ja Islannista löytyy aivan upeita paikkoja. Mutta olet ehkä jo käynyt.
Kyllä kannattaa, koska rottien kanssa on hauska leikkiä vedessä.
Niin ja siellä voi tavata persläpilerpan myös, olisiko ensimmäisellä vai peräti toisella kuudesta vuosittaisesta reissustaan Pattayalle, pummilla yritää taas laivalla päästä, tavalliseen tapaansa.
Sukella vaan Viipurissasi Nevan paskoissa
Neva ei virtaa Vyborgassa, Saimaan kanava halkaisee Viipurin. Toki lahden vesistöön vaikuttaa Nevan valuma,
Viipuri sijaitsee Viipurinlahden perukassa eli Suomenvedenpohjassa paikalla, jossa vielä uudella ajalla oli Vuoksen läntisen laskuhaaran suu, joka oli merkittävän vesireitin läntinen päätepiste Laatokalle. Vesireitin Itäinen päätepiste sijaitsi Vuoksen suulla Käkisalmessa. Läntinen laskuhaara kuitenkin kuivui maankohoamisen myötä vähitellen 1600–1800-luvuilla.
Vielä 1600-luvun lopulla kaupungin sanotaan sijainneen Vuoksen virran varrella.
Viipurin kaupungin on perustaneet ruotsalaiset, mutta väestö oli Karjalan heimoa.
Neuvostoliitto siirrätti alueelle asukkaita ympäri Neuvostovaltiota. Lähellä sijainneen sikatalouskombinaatin henkilökunta tuotiin Kirgisiasta.
Kävin Terijoella 80-luvulla ja kyllä ihmettelin, kun joka paikassa vilisi vinosilmiä. Kasino oli varastona ja ranta uimakiellossa, ollut kuulemma jo 60 luvulta alkaen, плавание запрещено
To
Ei ole vuosien varrella mihinkään korjaantunut ihmispaska, öljy, wc paperi ja muut teollisuuden päästöt on tuhonneet ekosysteemin sadoiksi vuosiksi.
Nämä siis Sika Amalian aivoissa
Tässä faktat eräästä Sika Amaliasta, oma Thaimaankultani rakastaa myös meidän PYSTYKORVAA ja Pystis Sawania.
Hän on puhdasrotuinen ja rikkaalta alueelta ja minulla on ollut hänet neljä vuotta. Hän rakastaa pelata pelejä. Ei täysin koulutettu. Hänellä on pitkä tukka ja hän vaatii paljon hoitoa - varsinkin kynsistään, mutta hän tykkää niiden laittamisesta.
”Räksyttelee pitkin yötä ja nukkuu, kun teen töitä. Vaatii vain parasta ja kaikkein kalleinta ruokaa. Ei koskaan tervehdi ovella pitkän päivän jälkeen tai anna varauksetonta rakkautta, kun olet allapäin. Ei pure, mutta voi olla pirun paha.”
”Joten....olisiko kukaan kiinnostunut minun 30-vuotiaasta, itsekkäästä, pahansisuisesta, onnenonkija-tyttöystävästäni? Tulkaa hakemaan hänet. Minä ja koirani haluamme sijoittaa hänet muualle mahdollisimman pian!”
LäskiSikaAmalia syö koirat, sillähän se rehentelee kautta rantain tällä palstalla