Ehkä olisi taas yksi henki säästynyt, no toivottavasti ko sankari ei enää aja.
rekkakorttiin k-21
häpeäisiedes
5340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minusta rekkakorttiin K-30 ikä pojilla pitkä penikkatauti!
Ei ihme ettei vehkeet pysy lapasessa kun kattoo mitä fb ryhmiä näillä sankareilla on, panoseuraa haetaan taukopaikoille ym.
Olen näistä tehnyt ilmoituksen viranomaisille että aina olisi läppärit ja älypuhelimet tutkittava onnettomuuksien jälkeen, ei muuallakaan työaikana surffailla, vaan keskitytään työntekoon.
Ei ihme että joka päivä 10 rekkaa kumossa, ja tiet poikki, ootte te kyllä sankareita tosiaan.
Mites sitten jos haluaa vaikka palomieheksi? Siihen vaaditaan rekkakortti että pääsee, niin sittenkö odotellaan? 30 varsinkin liian korkea.
Miksi palomiehiltä rekkakortti vaadittaisiin? En ole koskaan nähnyt paloautoa jossa olisi E-korttia vaativaa peräkärryä. Eihän perävaunulla pääse mihinkään ahtaaseen paikkaan pelastustehtäviin.
Paloautoissa nastarenkaita, ja voihan tuohon jonkun erikoisluvan kehitellä, ei nykyiset fb-rahtarit palomiehiksi kykenekään