Eilen 1.12. 2017 Tapani Kansalla oli hieno joulukonsertti Tampereen tuomiokirkossa.
En ole vähään aikaan kuullut tällä tavoin elävänä Kansaa ja olin odottavalla mielellä.
Tapani Kansa esitti kauniita ja hartaita joululauluja ja sellaisia ne olivat hänen laulaminaan.
Parissa laulussa pianisti Mikko Helenius osallistui myös laulamalla duettoa . Hienoja.
Hieno joulukonsertti Tampereella
8
714
Vastaukset
- miekinolin
Olin Tapanin Oulun konsertissa muutama päivä sitten ja se oli myös todella vaikuttava elämys. Tapanilla on äänessä upeaa sointia ja se kantaa. Taitaa olla aika harvinaista , että ns. iskelmälaulaja laulaa kirkossa ilman mikrofonia, mutta Tapani Kansa lauloi ja komeasti lauloikin.
- AnnuRitari
T. Kansa on huippu kaikilla mittareilla! Nih, ettäs tiiät!!
- Gillas
Sun rikkinäisillä mittareilla mitattuna. Verenpainemittari kyllä näyttää korkeita lukemia Taspukka-konsertin ja Tapsukan ns musiikin kuuntelun jälkeen mutta siihen se sitten jää. Lisäksi Tapsukan kuunteleminen aiheuttaa metabolista oireyhtymää mm hengenahdistusta ja disbetesta.
- belcantoinlied
Itse asiassa koko konsertti oli syvältä sieltä eli perseestä.
Tapani Kansan joulukonsertti Tampereella oli huippu hieno. Mahtavia tulkintoja ja upeita lauluja. Uutta ja vanhaa. Tästä konsertista aloi minin jouluni.
- melinakakkonen
Tapsukka Kansalaisen epäkonsertti Mansessa oli rimanalitus. Järkyttäviä ns tulkintoja ja kauheita kipaleita. Uutta ja ikiwanhaa. Tämä kidutus pilasi minin jouluni.
.
- Anonyymi
rulez!
- Anonyymi
Tapanin Kansan ääni on kultaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1712133Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3121811- 931587
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois821258Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001230- 671170
- 251091
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73986Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei24972