voi selkeästi neuvoa, MITEN 1709 päivitys onnistuu? Päivitys historiassa 2 epäonnistumista, ja jälleen lataus jumissa 4% kohdassa. Käytössä mokkula matkapuhelin yhteys. Olisko joku viisas palstalla jakamassa neuvoja?
Eikö kukaan
Lähes.sanaton
23403
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Jos tuosta on apuja? http://bot.fi/2778
Tätä suosittelen aloittajalle.
Siinä on Windows Bugi. Kats mm micribitti ohje kiertää ongelma!
Tuolla yhteydeyellä se ei onnistu.
Lataar mikrosotkun sivulta 1709 iso-tiedoston, tuplaklikkaar sitä, tuplaklikkaat setup.
Tuon tuo wonwammane ohittaa...
"Käytössä mokkula matkapuhelin yhteys."
Syy epäonnistumiseen on edellä.
Epävakaa 3G-nopeus ei riitä päivityksien onnistumiseen.
Tiedän kokemuksesta.
Hei-
itsellä 10 M langallinen "laajakaista" ja juurikin tuon päivityksen asentaminen vaati 3 yritystä ja lopulta meni läpi noin 5 tunnissa. Varaa riittävästi aikaa eli työpäivän verran :).
Koska se on tehokas Windows :DDDD
mulla päivitys kesti 30 minuuttia. ei mitään ongelmia. liittymä kiinteä 200 Mbps
"Mulla" taitaa olla enempi lapsellinen.
kuin niin?
Ei minulla mikään päivitys kestä kolmeakymmentä minuuttia, sehän olisi hirmuisen hidasta, vaikka minulla on halvin mokkulaliittymä, mitä löytyy. En voisi sietää niin hidasta päivittymistä. Ai niin, ei minulla mikään wintoussi ole, vaan Linux Mint...
hienoa
Kun vaan sitten muistat olla päivittämättä terminaalilla, että ei tarvitse vetäistä loppuun sahatulta tikulta taas uusiksi.
Mihinkähän tuokin ääliöinti on perustuvinaan?
Windows on kyllä hidas, niin lataamaan kuin asentamaan. Ubuntussa tarkistus näyttää 1 s ja asennus heittämällä isoinkin 20 s.
Windowsin päivitykset ovat kumuloituvia. Sinun pitää siis ensin ladata kaikkia aiemmat päivitykset lopi jotta uusi päivitys ajettua onnistuneesti läpi. Vasta viimeisenä sitten voit suorittaa päivityksen 1709.
Kaikkein parasta on kun pidät automaattisen päivityksen päällä. Näin saat joka kerta päivitykset kun ne tulevat. Ja tällöin ne ajetaan onnistuneesti myös sisään.
Nimim. Ei yhtään epäonnistunutta päivitystä.
EI PÄIVITYSTEN JÄRJESTYSTÄ VOI VALITA. SIELTÄ PIMENNOSTA TULEE MITÄ MILLOINKIN. EIHÄN WIN 10:KÄÄN PÄIVITYS OLLUT VAPAAEHTOISTA, VÄKISIN SE KEULI ESILLE. 1709 MOKOMA ÄNKES JONON KEULILLA ENSIMM JA RAATONA OLI PÄIV HISTORIASSA. YHDEN ONNISTUNEEN TIETOTURVA PÄIV MOKOMAKIN RAKKINE SAI AIKAAN, TIEDÄN KYPSYVÄNI NÄIHIN VEKOTTIMIIN. PELKKÄ RAHASTUKSEN JA HUIPUTUKSEN LEMU LEVIÄÄ TRUMPPILASTA!
Olisit pitänyt automaattisen päivityksen päällä niin koneesi toimisi vielä tänäkin päivänä. Niin minä tein, ja teen vast'edeskin. Suosittelen sinulle samaa.
Otin Karilta ihanat suikkarit ja asennuskin onnistui.
OLET KUSESSA.
Miten tuota voi neuvoa? Oletko ottanut huomioon laitteen ja onko jotain yhteensopivuus ongelmia? Virustutka voi myöskin estää asennuksen.