Mukaan Kuubaan 15.-29.12.2017?

anno2018

Majoitukset on varattu ja Finnairin lennoille saa näköjään vielä lippuja hintaan 920 eur (ainakin tänään 4.12.). Tarkoitus on kiertää Havana-Trinidad-Cienfuegos-Vinales. Tarkoituksena kävellä paljon, ottaa valokuvia, kenties ratsastaa, uida, lukea ja vain oleilla.

Olen 50-vuotias työssäkäyvä, urheileva ja opiskeleva äiti ja pitkästä aikaa lomalla yksin todella pitkän ajan toivekohteeseeni eli Kuubaan. Olen matkustellut aika paljon sekä työn puolesta että lomailun merkeissä, mutta espankielitaito puuttuu ikävä kyllä.

Majoitus on kahden hengen huoneessa. Matkakumppaniksi kelpaavat naiset ja miehet. En tupakoi, alkoholia nautin kohtuudella. Kerro itsestäsi hieman os. [email protected] Vain nopeat elävät: vielä ehtii hankkia turistiviisumin Kuuban konsulaatista. Myös passin pitää olla voimassa puoli vuotta matkan jälkeen.

1

450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paskamatka

      Oletko varma että Kuuban konsulaatti ehtii raapustamaan sinulle turistikortin? Möhlivät jo minun matkani!! Kolmessa viikossa eivät saanet turistikorttia postiin!!! Hvetti mitä touhua!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      120
      4540
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      66
      2619
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      80
      1665
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1146
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      872
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      853
    7. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      41
      835
    8. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      120
      833
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      67
      807
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      50
      789
    Aihe