Harkka/Opetusluvat

Minkälainen hintaero on Normaalilla autokoululla, Harjoitusluvilla ja Opetusluvilla. ite aatellu joko Opetusluvil tai harkoil mut kiinnostas toi harkkalupa kun saa itekseen ajaa liikenteesee. Kuitenki haluais nii halvalla ku mahollista
3299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

???

Äänestä

Jos on taipumukset hyvät niin ei paljon mksa opetusluvilla opetin molemmat lapseni vielä silloisen pyrokratian aikoihin , jouduin itse käymään kokeissa 2 kertaa kun edellsestä oli yli vuosi. Kumpikin sai kortin ensimmäisellä kerralla ilman virheitä. Olenkin viisastellu että olen käynyt ajokokeen 5 kertaa moottori pyörä , henkilöauto, kuormauto, ja opetuslupa 2. Olen ollut liikenteessä 16 vuotiaasta lähtien eikä itse aiheutettua kolaria ole ollut. Yli miljoona kilometriä ajettu.

Äänestä

Kyllä on helpottunut lupaviidakko opetin molemmat lapset itse eikä paljon maksanut kumpikin sai kortin ensimmäisellä kerralla ja itsekkin suoritin lupaokeet 2 kertaa kun toinen vanheni välillä.
Nyt on kuulemma järkevämpää

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kemmukortiton kirjoitti:

Minkälainen hintaero on Normaalilla autokoululla, Harjoitusluvilla ja Opetusluvilla. ite aatellu joko Opetusluvil tai harkoil mut kiinnostas toi harkkalupa kun saa itekseen ajaa liikenteesee. Kuitenki haluais nii halvalla ku mahollista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu