Mielestäni on paitsi järkyttävää myös pelottavaa nykyinen moraalin tarkoituksellinen murhaaminen. Esim. YLEn mielipidemittaukseen liittyvä epärehellisyys. Viimeisimmän väitteen, valheen, mukaan 80% suomalaisista pitää tätä Suomen suurinta valhemediayhtiötä luotettavana. YLE valtionyhtiönä tunnetaan "maahanmuuton" eli muslimisaation ja islamisaation kannattajana sekä siihen liittyvien asioiden laskelmoivana informaatiota manipuloivana instanssina.
No, EU-operaation alaisuuteen liittämisen jälkeen tällaiseen suuntaukseen Suomea on vähitellen sopeutettu; suomalaiset arvot raiskattiin kuivana kakkoseen ja korvattiin globalismin vastaavilla.
https://drive.google.com/file/d/0B9uuWEISi1zFYUpKLXVhWWxIdVZZWEtERG5OT0wwS1lFVTJ3/view
80% suomalaisista pitää YLEä luotettavana. ROFL
2
177
Vastaukset
- cloas
Koska valtamedia olisi missään päin maailmaa puhunut totta tai pyrkinyt aivopesumenetelmiä käyttäen manipuloimaan ihmisiä tiettyyn ajattelusuuntaan (uusimpana transhumanismi-agenda, kloonaamnen ja tekoälyn ylistys)?
Valitettavan moni kiltisti seuraa moni valeuutisia, tajuamatta, että meille valehdellaan päin naamaa. Suomessa ei vielä ole menty ihan niin pitkälle kuin Amerikassa tai Englannissa, jossa kuuluttajat peitellysti ivaavat "tyhmää kansaa" samalla kun julkaisevat valeuutisen, tietäen että suurin osa uskoo sen. Voikin vain kysyä, miten sairas ihmisen pitää mieleltään olla, että kertoo valheita ja ivaa samalla kohdettaan? Tällaiseen varmasti Suomessakin mennään, koska koko maailmaa viedään pahuuden järjestelmään eli NeW world Orderiin, joka ei ole muuta kuin pahempi kopio Babyloniasta. Ihmisten olisi syytä herätä ja alkaa tutkimaan asioita itse! - Mediatarkkailija
Hehheh!? Eihän kukaan ajatteleva kansalainen enää usko valta- eli valhemedian kyselyihin ja tutkimuksiin! Ja varsinkin kun se "tutkii" itseään!!! ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1363231Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk662857Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro362239Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1072158Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1322013Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva461981Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.111319Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville141125Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671014- 119932