OPEN OFFICE
OO:n ”Viimeisimmät asiakirjat” on niputtanut tekstit ja taulukot yhteen, jolloin "Viimeisimmät asiakirjat"- luettelo lyhenee turhan takia.
Tekstin skandit ja astemerkit muuttuvat pari päivää kirjoittamisen jälkeen kiinalaisiksi.
Jos taulukossa haluaa tyhjentää yhden solun, ”del” ei riitä. On klikattava uudestaan.
Kopioin viimevuotisen Excel-taulukon uuteen käyttöön. Vaikka arvot poistettiin, graafi näytti silti vanhoja lukemia. Piti poistaa koko kuva. En saanut pylväitä nollattua.
Lyöntivirheen takia taulukon kursori katosi näkyvistä. Ohjelma (Calc) piti sulkea ja avata näkymän normalisoimiseksi.
Linkin kopioiminen tekstiin vaatii käymistä valikoissa. Joskus www-likki muuttuu tekstissä hyperlinkiksi lisäämällä perään välilyönnin. Nyt on käytävä valikossa "Lisää hyperlinkki". Se taas vaatii ylimääräistä askartelua.
OO Calc ei muista fontin eikä taustan aikaisemmin valittua väriä. Aina on valittava haluttu väri koko paletista.
Open Officen omituisuuksia
Ei-nörtti
1
198
Vastaukset
- sdsfdsfdsfdsffdffd
Käytätkö sinä niitä samoja tiedostoja eri koneilla ja eri käyttöjärjestelmissä ja eri OpenOfficen ja MSOfficen versioilla, niin että editoit ja tallentelet, jne.?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2215071
- 383398
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.352918Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412783- 252448
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682276Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää192178Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?311820Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411762Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.831438