Kertokaapas te kellä on tietoa/kokemusta ko. hommasta. Hyviä ja huonoja puolia. Suunnitelmissa olisi hakea ehkä alan töihin...
Lääke-edustaja
6
3620
Vastaukset
- Alalla oleva
..terveydenhuoltoalalla? Jos et ole, tai jos sinulla ei ole terveydenhoidollista koulutusta, mahdollisuutesi työllistyä lääke-edustajana ovat noin 0%.
- Karita
Tiedän useampia kyseisessä hommassa työskenteleviä, eikä heillä kellään ole terveydenhuoltoalan koulutusta. Toki se varmaan helpottaa asiaa, mutta kaupallisellakin koulutuksella (sitä löytyy useamman tutkinnon verra) noihin hommiin pääsee.
- nakki
Karita kirjoitti:
Tiedän useampia kyseisessä hommassa työskenteleviä, eikä heillä kellään ole terveydenhuoltoalan koulutusta. Toki se varmaan helpottaa asiaa, mutta kaupallisellakin koulutuksella (sitä löytyy useamman tutkinnon verra) noihin hommiin pääsee.
Tuttu on noissa hommissa ja kyllä se sanoo, että töitä saa tehdä ainakin. Palkka ok ja kaiketi edutkin kohdallaan, ainut että saa istua autossa sitten enemmän kun laki sallii.
- lääke-esittelijä
Siirryin viime vuonna media-alan myynnistä läke-esittelijäksi ilman minkäänlaista lääke/farmasia alan kokemusta.
Vastaavanlaisia tarinoita meidänkin firmassa i useita. - Nimimerkki
lääke-esittelijä kirjoitti:
Siirryin viime vuonna media-alan myynnistä läke-esittelijäksi ilman minkäänlaista lääke/farmasia alan kokemusta.
Vastaavanlaisia tarinoita meidänkin firmassa i useita.Minkälainen palkkaus alalla on; perustuuko kuinka paljon tulokseen ja ilmeisesti kilometrikorvaukset muodostaa osan tuloista.
Millaisiin palkkoihin ko. alalla on mahdollista päästä ja minkälaisella tuntimäärillä?
- Anonyymi
Valehtelun taidot ovat pharmasti eduksi ko. ammatissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1046684KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3706264Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603123Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112604Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072256- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191673Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341395Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811350- 731237