Mulla on uudempi Philips tv:n kaukosäädin, jossa on päällä tv:n käyttötoiminnat ja kotelon alapuolella qwerty-näppäimistö. Olisinnkin kysynyt, millä periaatteella se toimii, kun tuntuu, ettei se toimi lainkaan. Siinä ei siis enää ole perinteistä IR-lediä päässä, vaan kuoret ovat umpinaiset eikä esim. digikameralla näy mitään välkettä. Avasinkin vehkeen ja piirilevyn toisessa päässä keskellä on jokin keraaminen smd-komponentti, josta lähtee kolme foliota ja sen vieressä lukee AN1. Siinä on 2 piirilevyä päällisin ja 3 prosessoria ja kuplakytkimet painikkeissa.
Kaukosäätimestä kysymys
13
6844
Vastaukset
- samataas
Säätimen tyyppi on YKF319-007-
https://www.amazon.de/Original-Philips-Fernbedienung-YKF319-007-242254990642/dp/B01N2GUX8Z- Anonyymi
ÄLÄ OSTA PHILIPS-TELEVISIOTA - SUSI!!
- tutkinut
Siitä ei muuten kannata maksaa liikaa, jos meinaa tilata.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xykf319-007.TRS0&_nkw=ykf319-007&_sacat=0 - Bluetooth_ehkä
Villi veikkaus on Bluetooth yhteys kakesta telkkariin. Korjatkaa jos olen väärässä.
- Anonyymi
Keksitkö aikanaan ongelmaan ratkaisua? Mulla nimittäin uudehko Philipsin smartTv, jonka kaukosäätimessä toisella puolella on tuo qwerty-näppäimistö, mutta se taisi toimia tasan ensimmäisenä päivänä..
- Anonyymi
Onko paritus tehty , ensiasennuksessa on pyydetty painamaan PAIR-painiketta. Yhteys toimii bluethuuttilla. Katso käyttöohje.
- Anonyymi
Missä tuollainen pair-painike sitten sijaitsee? Ei ole näkynyt missään?
- Anonyymi
Tämä toimi minulla! Kiitos😊
- Anonyymi
Se toimii Bluetoothilla. Täytyy parittaa tv:hen.
- Anonyymi
Mulla sama kapula. Mikä siellä sisällä heiluu ja kolisee. Niinkuin olisi toiset paristot parist okotelon takana, onko näppäimistölle omat paristot. Kun irrottaa paristot niin painavahko osa kolisee vielä sisällä.
- Anonyymi
Siihen on ilmeisesti laitettu joku raudankappale painoksi, ettei tekele tuntuisi liian kevyeltä, mutta rimpulahan se on silti.
- Anonyymi
Missä on philips tv kapulan pair nappula?
- Anonyymi
Katso esim. sohvan tyynyjen välistä, josko olisi sinne pudonnut. Vaikea näin etänä ilman kristallipalloa arvailla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061