Haluatko että jään ?

Ölby

Pikku-siskoni Salla ei ollut koskaan rahaasioissaan täsmällinen.Yleensä laskut jäi tai unohtui maksamatta.Salla pyyti lainaa,että olisi välttänyt perinnän.Lupasin hoitaa Sallan rästit pois,jos hän pääsisi käymään."Todella hyvä,jos sä autat mua.Pääsen kyllä illalla tuleen.Terv.Salla.Tekstiviesti ei muuta.Salla käytti usein korkokenkiä ja kuulin jo tutun korkojen kopinan rappukäytävässä.Sallalla oli tapana aina soittaa ensin,ennen kuin tuli sisään.
"Salla täällä moi ! Joko olet odottanut minua ?Saanko tulla ?"
Kieltämättä olin odottanut hänen tuloaan,vaikka tiesin että se tietää menoja joita ei koskaan saa takaisin.En kuitenkaan osannut edes haaveilla mitä ilta toi tullessaan.
"Tässä näitä laskuja on taas kerääntynyt"Aika hyvä kasa.Ei kuitenkaan kuin muutama satanen.

"Mä voisin sillä aikaa laittaa kahvia tulemaan,kun sä katot niitä laskuja"
"Laita vaan .Ei tässä kauan mene"
Laskut oli maksettu ja huoli perinnästä oli ainakin kuukadella siirtynyt,kunnes koitti taas uusi kuukausi.
"Kiitos.Mä kyllä korvaan tämän kaiken sulle vielä"Lupaus,joka oli kuultu usein ennenkin.Istuin keittiön pöydän ääreen ja Salla tarjosi kahvit.Kello oli jo lähes yhdeksän,kun Sallan piti lähteä.Saatoin hänet eteiseen ja sanoin,että jos jatkossa tulee vaikeuksia.Tule käymään,elä anna mennä perintään.
"Mutta miten minä pystyn koskaan korvaamaan sinulle.Sä olet todella kiltti minulle"
Salla tahtoi vielä halata,ennen lähtöä.En saanut peitettyä erektiota,vaan painoin kullin Sallan vatsaa vasten.
"Onko sun pakko lähteä ?"Kysyin ja katsoin Sallaa silmiin.
"Ei.Haluut sä että mä jään ? Mun pitää soittaa kotiin,että mä jään likkakaverin luo yöksi"

1

4902

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • no jäikö?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      249
      45389
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      32
      11264
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      211
      10892
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9721
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8538
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      230
      6539
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3220
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2259
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      39
      1707
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1530
    Aihe