Että se sama lehti jaksaa mokailla

Luotsi oli kokonaan toisella aluksella mihin hänet oli tarkoituskin viedä, eikä missään meren pohjassa:

http://www.kainuunsanomat.fi/kainuun-sanomat/kotimaa/porvoossa-uponnut-luotsi-nostettaneen-ensi-viikolla-lahipaivina-tehdaan-myos-kuulemisia/

Nyt on enää pelkkä luotsivene pohjassa.
7218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Keski-Pohjanmaan otsikko: Porvoossa uponnut luotsi nostettaneen ensi viikolla – "Lähipäivinä tehdään myös kuulemisia"
https://kp24.fi/uutiset/523147/porvoossa-uponnut-luotsi-nostettaneen-ensi-viikolla-lahipaivina-tehdaan-myos-kuulemisia

Ilkan otsikko: Porvoossa uponnut luotsi nostettaneen ensi viikolla – "Lähipäivinä tehdään myös kuulemisia"
https://www.ilkka.fi/uutiset/kotimaa/porvoossa-uponnut-luotsi-nostettaneen-ensi-viikolla-lähipäivinä-tehdään-myös-kuulemisia-1.2477667

Lapin Kansan otsikko: Porvoossa uponnut luotsi nostettaneen ensi viikolla – "Lähipäivinä tehdään myös kuulemisia"
https://www.lapinkansa.fi/kotimaa/porvoossa-uponnut-luotsi-nostettaneen-ensi-viikolla-lahipaivina-tehdaan-myos-kuulemisia-200593635/

Pohjalaisen otsikko: Porvoossa uponnut luotsi nostettaneen ensi viikolla – "Lähipäivinä tehdään myös kuulemisia"
https://www.pohjalainen.fi/uutiset/kotimaa/porvoossa-uponnut-luotsi-nostettaneen-ensi-viikolla-lähipäivinä-tehdään-myös-kuulemisia-1.2477665

Äänestä
  • Sen siitä saa kun apinoi toisten uutisia eikä omia uutislähteitä ole kellään.

    Äänestä

  • Ei taida olla jyvällä mistään. Sama juttu jokaisessa lehdessä

    Äänestä

Hauki on kala. Hauki on kala. Hauki on kala. Hauki on kala.
jne.

Äänestä

Suurin mokailija tässä jutussa on STTn Ida Roivainen. STT on uppoava laiva. Tekee miljoonatappiota nykyisin. Suurimmat omistajat HS, Keskisuomalainen ja Aamulehti aikovat lopettaa STTn, joten Idan työpaikka on katkolla. Toimittajien yleissivistys on nykyisin rapautunut, koska Tampereen yliopiston toimittajakoulutus suuntautuu liian paljon monikulttuurisuuskasvatukseen ja nassejen jahtaamiseen.

Äänestä

Lehtien toimitus näyttää olevan nykyään täysin aivotonta ja vailla minkäänlaista kontrollia.
Miksi palkata lehteen mitään toimittajia ollenkaan kun halvemmalla voidaan kopioida ja liimata yhden hölmön tekstit sellaisenaan useaan lehteen. Olipa ne sitten kuinka viallisia ja idioottimaisia hyvänsä.
Ei siinä järkeä tarvita. Kaikki menee läpi joka tapauksessa. Kaikenkarvaiset vasemmistolaiset toimittajakoulutkin voidaan yhtä hyvin lopettaa kokonaan turhina veronmaksajien rahojen kuluttajina. Peruskoulu on sitä varten että toimittajakin oppii lukemaan ja kirjoittamaan. Jos oppii.
Sitten vielä ihmetellaan kun lehtien levikkiluvut laskee eikä edes nettilehti mene kaupaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Järkikäteen kirjoitti:

Luotsi oli kokonaan toisella aluksella mihin hänet oli tarkoituskin viedä, eikä missään meren pohjassa:

http://www.kainuunsanomat.fi/kainuun-sanomat/kotimaa/porvoossa-uponnut-luotsi-nostettaneen-ensi-viikolla-lahipaivina-tehdaan-myos-kuulemisia/

Nyt on enää pelkkä luotsivene pohjassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu