Välillä elämä tuntuu niin ihanalta, Luonto on kaunis ja mahtavaa olla ulkosalla, nauttia kaikesta. Toki siinä miettii, että olisipa joku kenen kanssa jakaa tämäkin hetki.
Nyt on välillä ihanuus hakusessa, kun vettä/räntää tulee, eikä meinaa eteensä nähdä. Kummasti sitä alkaa mieli muuttua, kun tylsyys välillä iskee, mutta ei lannistuta, sitten ulos ihmisten ilmoille tutustumaan uusiin ihmisiin. Tulipa käytyä ravintolassa ja täytyy sanoa, että ei mieli kovin ylentynyt, mutta yhtä kokemusta rikkaampana. Oli jo unohtunut, mutta koti tuntuu nyt mukavammalta : )
Nettideittailumaailma on jotenkin liian hektistä minulle ja pitäisi moneen tutustua yhtä aikaa. Ei sovi sekään.
Joten summasummaarum. Olisi tosi kiva löytää yksi kirjeenvaihtokaveri (nuorena harrastin enemmänkin ulkomaita myöten paperiversiona) 50 v:n jo ylittäneelle naishenkilölle. Voisi jutella vaikka sinkkuelämän haasteista ja tämän päivän elämästä noin yleensä. Mukavinta olisi saada postia oman ikäisiltä. Jännityksellä odottelen [email protected]
Löytäisinpä edes kirjeystävän
6
1882
Vastaukset
- aloittajanlisäys
...siis miesnäkökulmaa kaipaisin, naisystäviä kyllä on. Välillä on myös hakusessa se, että en aina oikein ymmärrä miehiä? Olisi siis opittavaa vieläkin.
- Joo.Hyvä_Tyttö
Sinä olet.
Lähetin Sinulle äsken sähköpostia. KIrjoitin vain lyhyesti, koska olen kyllästynyt kirjoittamaan ja yrittämään, kun en juuri koskaan saa vastauksia. Ja lupasin huomenna kirjoittaa enemmän.
Tämä palsta näyttää kovin hiljaiselta, joten tätä kautta lienee vaikea löytää kirjeystäviä.
Parhain terveisin... S (Tiedät kyllä kuka, kun avaat sähköpostisiI
- aloittajanlisäys
Kappas, herra S, huomasin viestisi täällä, mikähän sen tarkoitus mahtoi olla? En ihan ymmärrä, valitettavasti. Miksiköhän et saa juuri koskaan vastauksia, jäin myös miettimään sitä.
Minua ei haittaa, jos palsta on hiljainen. Mieluusti kirjoittelisinkin vain yhden mielenkiintoisen ihmisen kanssa, joka pohtii tätä elämää ja millaisiin ajatuksiin on tullut. Tai haluaa jakaa joitakin mukavia sattumuksia tai miksei ikäviäkin. Ilo tuplaantuu jakaessa ja suru puolittuu, niin se saattaa mennä.
Toki tässä ajassa kaikki tinderit ja facebookit sun muut ovat korvanneet vanhemmat kontaktimuodot, mutta itse pidän niistä enemmän, koska voi keskittyä helpommin vain yhteen asiaan rauhassa.
Voisin kirjoitella myös toisella kotimaisella tai englanniksi, mutta ehkä väärä paikkka? - viisnelonenmies
Oletkos "syystuuli" mistä päin Suomea, suurin piirtein?
- aloittajanlisäys
Saa kysyä spostillakin, mutta laitanpa nyt tähänkin, että olen täältä ruuhka-alueelta etelästä : )
Olisinkin Lapista, tai ainakin lumiselta alueelta, sen verran on tätä loskaa ja vesisadetta jo tullut nähtyä. - apsyystuuli
Kiitän kovasti kaikkia kirjeellä lähestyneitä. Valitettavasti viestejä tuli kuitenkin useita, kaikki mielenkiintoisilta ihmisiltä, mutta en millään ehdikkään monen kanssa kirjoittelemaan tai sitten oli jokin muu syy, jonka sitten kerroin henkilökohtaisesti.
Ikvää sitten toisaalta tuottaa pettymys, kun toinen näkee vaivaa kirjoittaa, joten en siis enää pysty vastaamaan uusiin yhteydenottoihin, kun en kaikkiin aimminkin tulleisiin.
Mukavia kohtaamisia Uuteen Vuoteen 2018 jokaiselle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3309186Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835708Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3365239SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden813676Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33102Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien662683Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal642629Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42442Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72378- 1132336