Aurinkotuolien varaaminen

Varaavatko ihmiset aurinkotuoleja aamuisin, Gran Canarian Marina Bayview hotellin altaalla? Jos varaavat, puuttuuko hotellihenkilökunta asiaan mitenkään? Ja jos eivät puutu, niin mihin aikaan pitää pyyhe tuolille viedä, että saa itselleen mieleisen paikan tai ylensäkin paikan altaalla?
8200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jotkut varaa jotkut ei...jotkut on altaalla ja jotkut ei....henkilökunta voi puuttua jos haluaa...Pyyhkeen voi viedä mihin aikaan haluaa...mieleisen paikan saa joskus ja joskus ei.

Äänestä
  • Typerää varailla aurinkotuoleja !! Joissain hotelleissa tämä jo ymmärretty kieltääkin, kun joku saksalainen varaa tuolit pyyheillä, eikä välttämättä tule altalle lainkaan. Pitäisi varauksen kieltävässä hotellissa kasata pyyheet pokkana pois tuoleilta, ruokailun yms. ajaksi ymmärtää että pyyhe jätetään

    Äänestä

  • Mites tässä kysymässäni hotellissa? Varaavatko ihmiset aurinkotuoleja ja sallitaanko se hotellihenkilökunnan osalta?

    Äänestä

  • Pyyhkeet menee roskikseen ja lasku tulee perässä

    Äänestä

Itse olin Punta Del Ray Hotellissa Puerto Ricossa, se on muuten joku ihme ruotsi-hotelli ja siellä kanssa oli jo aikaisin aamupäivällä parhaat paikat varattu pyyhkeillä eikä kukaan näyttänyt käyttävän niitä tuoleja. Tais olla pääasiassa ruotsalaisia vanhuksia jotka ne paikat oli ominut. Kävi mielessä jos olis käynyt heittämässä ne kaikki pyyhkeet altaaseen. :)

Äänestä
  • Kävi mielessä... Ja siihen se sitten jäikin rohkealta suomalaiselta.

    Äänestä

  • P..P kirjoitti:

    Kävi mielessä... Ja siihen se sitten jäikin rohkealta suomalaiselta.

    Niin olis jäänyt varmaan monelta muultakin.

    Äänestä

  • Suomalainen- kirjoitti:

    Niin olis jäänyt varmaan monelta muultakin.

    Suomalainen on sellainen arkajalka , ei uskalla mitään. Nurkissa vaan nuhjaa ja haukkuu suomalaista kuparipannua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ISSO kirjoitti:

Varaavatko ihmiset aurinkotuoleja aamuisin, Gran Canarian Marina Bayview hotellin altaalla? Jos varaavat, puuttuuko hotellihenkilökunta asiaan mitenkään? Ja jos eivät puutu, niin mihin aikaan pitää pyyhe tuolille viedä, että saa itselleen mieleisen paikan tai ylensäkin paikan altaalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu