Leima ekalla

Tämmööstä

Niin, vaikka kovasti haukutaan, niin leima ekalla näytöllä. Megane -04. Kovaa ajoa vaan.

10

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • DGC

      Minä mokasin oman Meganeni kanssa, olin möhlinyt jarruremontissa ja jättänyt toisen takajarrun ilmausruuvin löysälle. Siitä sitten tiputteli jarrunestettä katsatuksessa ja taas päästiin katsastuksen hylkäystilastoihin vaarallisen käyttöjarruvian takia. Jälkinäytönkin jouduin vielä maksamaan. Enpä ollut ajossa huomannut.

    • Leimautunut

      Sain vahvan hullunleiman ensi näyttäytymisellä Varisten seassa kun lennähdin sinne putkasta tyhjän Renault pullon kanssa, jonka viskasin tietenkin heti aluksi ojaan ja kysyin onko lisää. Ei ollut, ainoastaan alkoholiton vaihtoehto eli läheinen joki virtasi uomassaan, paljon landrinkiä siinä meni hukkaan.
      En muista mitä leimoja renussa oli kun yritin sitä käynistellä, jotta pääsis pitkäripaseen hakemaan oikeata valkoviiniä, jota "ruokailun" yhteydessä tai sen jälkeen käytin, joskus ennenkin. Mutta kävi niin, että joutu turvautumaan naapurin Toyotaan, kun renu oli sanonut kaikki sopimukset irti.
      Kyllä tuli iso leima illalla otsaan, kun löin sen ovenpieleen kotua kompuroidessa, se ei ollut Renaultin syytä, oven pieli oli väärässä paikassa.
      Tämän opetuksen jälkeen vaihdoin eurooppalaiset juomatavat kokonaan kuiviin afrikkalaisiin ja renun tietenkin Toyotaan, suosittelen toisillekkin tätä järkevää elämänmuutosta.

      • puurastaja

        Onnittelut valinnastasi. Silti jaksat Renault palstalla pyöriskellä. En tiedä miksi ne Toytaa päivittäin moittii kun lukasee sen osioita. Muista käydä sinne laittamassa moittijoille että älkää nyt jatkuvaan mollata. Hämeenlinnaan lähdettiin Kadjarin kanssa käymään. Tulee tuhat kilometrii tälle päivää ajoa. On muuten ilo loikutella menemään. Moikkaillaan Renault kavereille. Toivotaan ettei Tojo paapparaiset turaa edessä. Keli aika livakka. Yleensä antavat sovinnolla tietä kun taakse ilnestyy iso timantti.


      • PahastiLeimautunut

        Sain vahvan hullunleiman ensi näyttäytymisellä Renaulttien seassa kun lennähdin sinne putkasta tyhjän sake pullon kanssa, jonka viskasin tietenkin heti aluksi ojaan ja kysyin onko lisää. Ei ollut, ainoastaan alkoholiton vaihtoehto eli läheinen joki virtasi uomassaan, paljon landrinkiä siinä meni hukkaan.
        En muista mitä leimoja variksessa oli kun yritin sitä käynistellä, jotta pääsis pitkäripaseen hakemaan oikeata "kaljaa", jota "ruokailun" yhteydessä tai sen jälkeen käytin, joskus ennenkin. Mutta kävi niin, että joutu turvautumaan naapurin Renuun, kun Varis oli taas sanonut kaikki sopimukset irti.
        Kyllä tuli iso leima illalla otsaan, kun löin sen ovenpieleen kotua kompuroidessa, sekin oli Tojotan syytä, oven pieli oli ihan väärässä paikassa.
        Tämän opetuksen jälkeen vaihdoin suomalaiset juomatavat kokonaan kuiviin afrikkalaisiin ja varisken tietenkin Renaulttiin, suosittelen toisillekkin tätä järkevää elämänmuutosta.

        (Edellinen krapulassa)


    • PoikkeusVahvistaaSäännön

      Yksittäistapaus, ei lasketa.

      • LöytääSeSokeakinKana

        Totta, tämä renualtin haukkuja on todellakin yksittäistapaus (noin kauniisti ilmaistuna).


    • never.again

      ei ne renaultin kiusalliset viat välttämättä estä katsastusta mutta semmonenki vika kun auto ei pysy käynnissä ja sitä ei saa korjatuksi niin onhan se aika ärsyttävää semmoisen ongelman kanssa elää.

      • toujours.le.meme

        opettele kytkinjalan käyttö ei niin ei sammu...


    • Tämmööstä

      No kirjoittelen tätä nyt uudestaan, löi ajoneston päälle :D Tilasin kelpokerääjän hakemaan.
      Harmittaahan se kun just sai leiman mutta kokemuksesta tiedän että 2004 vm rellusta ei tätä vikaa kannata enää ruveta selvittämään ..

      • Romuutelaan

        Romuutusrahan vissiin sai ja uutta Renua alle. Onko luovutus milloin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      108
      4940
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      214
      4701
    3. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      124
      3209
    4. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      36
      3183
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      102
      3059
    6. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      98
      2354
    7. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      138
      2338
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      35
      2233
    9. Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia

      ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi
      Tunteet
      39
      2205
    10. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      22
      2168
    Aihe