Facebookissa oleva peli vaatii käynnistettäessä, että Flash Player pitäisi päivittää. Kuten arvata saattaa, se päivittäminen ei kuitenkaan auta mitään. Mistä homma oikein kiikastaan? Sama juttu kaikilla selaimilla.
Flash ja pelit netissä
8
254
Vastaukset
- päivitys-oikein
Päivititkö seen oikein käyttämässäsi käyttöjärjestelmässä?
- tää_on_niin_tätä
Mitä mahdat tarkoittaa, mutta siinä olevasta linkistä käynnistin päivityksen, ja päivitys eteni sujuvasti eikä mitään virheilmoituksiakaan tullut. Muuta en ymmärtänyt tehdä. Ja on Win10 kyseessä.
- päivitys-oikein
tää_on_niin_tätä kirjoitti:
Mitä mahdat tarkoittaa, mutta siinä olevasta linkistä käynnistin päivityksen, ja päivitys eteni sujuvasti eikä mitään virheilmoituksiakaan tullut. Muuta en ymmärtänyt tehdä. Ja on Win10 kyseessä.
Ilmeisesti sitten asensit sen oikein.
Tarkoitin sitä patenttivarmaa keinoa että ensin lataa installerin täältä
https://get.adobe.com/flashplayer/
Ja sitten asentaa.
Jotkut nimittäin lataa vain sen installerin ymmärtämättä että sen lataaminen ei pelkästään riitä. Sitten vain ihmettelevät.
- smör.oss
Flash-pelejä voi kokeilla muuallakin kuin naamakirjassa.
Vika voi olla siinä pelissä. - tää_on_niin_tätä
Ongelma ratkesi!
Peli ei siis käynnistynyt Operassa, Firefoxsissa eikä Chromessa. Kokeilin sitten piruuttani Edgeäkin. Siinäpä peli yllättäen toimikin, ja mikä ihmeellisintä tämän jälkeen ko. Flash-peli alkoi toimimaan myös Operassa, ei kuitenkaan näissä kahdessa muussa selaimessa. Kuinka tällainen on ylipäätään mahdollista?Windowsissa on Flash tuki valmiina ei tarvitse nysväillä mitään playeri asennuksia. Niillä todennäköisimmin tekee vain sotkuja jotka voi näkyä esim. kun päivityksistä tulee uusi Windows.
Joten toisin sanoen olet voinut sotkea sen Windowsin. Ne Flash jutut joiden tarvitsee toimia toimivat kyllä siinä Edgessä.
- Flash_aktiiviseksi
Voi olla sitten niin että selaimen asetuksissa Flash ei ole aktiivinen.
Eli se pitää aktivoida selaimen asetuksissa.- tää_on_niin_tätä
Meinaat että Edge olisi käynyt ronkkimassa Operan asetuksista Flashin päälle :)
Todennäköisempää olisi että Edge olisi käynyt muuttamassa jotain Windowsin asetuksissa.
Flash asetus on Operassa ennallaan, ilmeisesti yllättävään toimivuuteen on jokin muu syy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2323037Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b2012663Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1161296Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411248- 721146
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3031143Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721101Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin91043Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211035