Hei,
tyttäreni toivoo kissat ja koirat lisäosaa joululahjaksi mutta hänellä on SIMS3, ei SIMS4-peliä. käykö uusi lisäosa myös tuohon SIMS3-versioon?
SIMS3 ja kissat ja koirat lisäosa
2
794
Vastaukset 2
- SimahtanutJokaEiKirjaudu
"käykö uusi lisäosa myös tuohon SIMS3-versioon?"
Ei.
The Sims 4 Kissat ja koirat on The Sims 4 -pelin neljäs Expansion Pack. (Vrt. esim: https://fi.wikipedia.org/wiki/The_Sims_4#Lisäosat *))
Pelaamiseen tarvitaan The Sims 4 -peli (myydään erikseen).
Sims 3:n vastine Sims 4:n Kissat ja koirat laajennusosalle on nimeltään Lemmikit (joka itse asiassa kattaa mm. hevoset). Olisi kenties aihetta tarkistaa onko tyttärellä jo tuo Sims 3:n lisäosa ja ettei hän kukaties sittenkin tarkoita sitä. (Vrt. esim: https://fi.wikipedia.org/wiki/The_Sims_3:_Lemmikit)
*) Palsta rikkoo normaalisti linkin "ääkkösten takia", joten se lienee syytä korjata hakukonetta varten, jos sitä haluaa vilkaista. - PessimistiEiPety
Kun Kissat ja Koirat lisäosa tuli markkinoille odotin paljon lisää ongelmia peliini (joka oli siihen asti toiminut melko mukavasti ja joiltakin osin jopa toivotulla tavalla) ja monia uusia bugeja.
Toivoin kuitenkin, ettei AIVAN KAIKKI siihen asti lataamani CC eli käyttäjäsisältö olisi mennyt lopullisesti pilalle.
Nyt kun olen lisärin ostanut (mikä sujui hienosti), asentanut (missä ei ollut ongelmia), päivittänyt pelin kuudesti (mikä sujui lähes itsestään) ja korjannut tuhat ja sata CC:ä ja modannut ja konfiguroinut koko pelin ja päivittänyt pelin toimintaa korjaavat modit (mistä oli aivan tuhottomasti vaivaa) voin ilman minkäänlaisia omantunnon vaivoja vakuuttaa, että tämä lisäosa pelipäivityksineen on vastannut täysin toiveitani ja jopa ylittänyt odotukseni!
Tosin en ole sitä kyllä korjattunakaan juuri enää pelannut, kun harmittaa koko buginen kökkö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791682
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.107869En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207634- 133608
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo90606- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37536
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15520