Erääseen suomalaiskaupunkiin nousi vastikään talo, jonka seinässä on melko silmiinpistävä ja omituinen symboli. Räikeän suuri punainen risti. Talo on tavallinen asuintalo, ei sairaala tai muu sellainen. Talosta oli kuvia ja suunnitelmia ennen rakentamista, mutta näissä kuvissa ei jättiristiä näkynyt. Eräässä kuvassa oli vain valkea seinä ja toisessa muutama erilainen punainen ja vihreä kuvio. Risti oli rakennusvaiheessa aivan järkyttävä yllätys ja se näyttää aivan älyttömältä valmiissa talossa.
Googlailin, mitä risti meinaa muuta kuin sairaalaa tai SPRää ja tuommoinen temppeliherrojen Maltan risti tuli vastaan.
Siinä tapauksessa symbolissa olisi järkeä, sillä talon arkkitehti näyttäisi kuuluvan vapaamuurareihin.
Tiedättekö, onko tällainen jekkuilu eli vapaamuurarisymboliikan käyttö yleistäkin? Aika paljon arkkitehtejä kuuluu tähän porukkaan ja on varmaan hauskaa ja vitsikästä laitella symboleita seiniin, mutta haluaako tavallinen kansa asua tällaisissa vallan symboleissa. Haluavatko kaikki ohikulkijat katsella näitä? Ei, mutta eipä meiltä kysellä.
Joku hienovaraisempi shakkiruudukko (paljon nähty nimenomaan vm-arkkitehdeillä) tai vaikka silmän muotoinen istutus menettelee mutta jättikokoinen risti valkoisessa seinässä ei oikein ole hyvä. Pyydän kohteliaimmin, voisitteko ottaa tavalliset ihmiset huomioon?
Vapaamuurariarkkitehdeille!
1
109
Vastaukset
- muuraritONsatanisteja
Monikaan ei ymmärrä, että vapaamuurarit palvovat lucieferia eli saatanaa. Tosin sitä ei tietenkään paljasteta alimpien asteiden muurareille, vaan heille valehdellaan alusta asti koko salaisen kultin/organisaation tarkoitus. Ylemmille muurariasteille ei ole pääsyä kuin maailman rikkaimmalla eliitillä, joka palvoo avoimesti saatanaa, samoin kuin tekivät babylonialaiset ja egyptiläiset jo ennen Jeesuksen syntymää. Vanha testamentti kuvaa näitä hyvinkin raakoja pakanatapahtumia yksityiskohtaisesti, esim. uhrikukkuloille vietiin vastasyntyneitä vauvoja, jotka poltettiin kuoliaaksi milloin millekin "jumalalle" (saatana esiintyi eri "jumalana" eri maanosissa ja maissa ja sitä siis palvottiin milloin milläkin nimellä). Samaa harjoitetaan maailman rikkaimmassa eliitissä (esim. sukulinjat Rothschild, Rockefeller yms)edelleen salaisissa eliitin seremonioissa. Vapaamuurarius on kyköksissä muihin saatananpalvontaryhmiin, kuten Illuminatiin, jesuiittoihin ym. Koko Hollywood on valjastettu levittämään satanistista propagandaa, joka ilmenee siten, että laulajat tekevät lavaesiintymisissään jopa vapaamuurarirituaaleja, pilkkaavat avoimesti Jumalaa/Jeesusta, käyttävät erilaisia saatananpalvojille ominaisia käsimerkkejä (esim. ns. OK-merkki ei todellakaan tarkoita ok, vaan on kirousmerkki, 666 eli 3X6, joka on yleisesti satanistien tiedossa ympäri maailmaa).
Tavalliseen pulliaiseen vapaamuurarien satanismi vaikuttaa merkittävästi, koska salaisissa valanvannomisseremonioissaan he lupaavat kuolemansa (ja ylemmillä asteilla muidenkin kuolemalla/kidutuksilla) uhalla pysyä elämässään aina vapaamuurariveljensä/-siskonsa (myös naiset voivat olla nykyään muurareita!) puolella. Toisin sanoen, esim. lakituvassa ei voita useinkaan totuus ja oikeus, vaan muurariveljet ja heidän liittoutumansa. Muurarit kommunikoivat keskenään "salaisin" käsi-, ääni ja symbolimerkein, joista tutuin lienee pyramidikuvion/kolmion tekeminen käsillä (esim. suomalaiset politiikot ja viihdevaikuttajat).
Vapaamuurariin ei kannata ikinä luottaa, varsinkin jos itse on sen verran älykäs, että on tajunnut pysyä muurareista kaukana. Vapaamuurarius on saatananpalvontaa, tiesipä muurari sitä itse tai ei. Viimeistään kuoleman ollessa lähellä, muurari tajuaa, mitä on palvonut ja mihin on kuolemansa jälkeen menossa. Se, ettei muurari itse usko saatanaan tai Jumalaan, on tietenkin vain eliittimuurarien (korkeimman asteen muurarit) etu. Ilman valehtelua, alempien muurarien aivopesua, valoja ja salaisuuksia kyseinen järjestö ei pysyisi pystyssä. Ylemmän asteen muurarit tietävät, että on olemassa henkimaailma ja he hyödyntävät sitä rituaaliensa kautta. He myös tietävät, että suurin osa ihmisistä ei usko henkimaailmaan, joten muut ihmiset on helppo aivopestä. Pahiten aivopestyjä ovat juuri sellaiset tavismuurarit, jotka luulevat kuuluvansa kristittyyn muurariveljeyteen hyväntekeväisyyden lähettiläinä ja uskovat olevansa edelleen kristittyjä. Tosiasia on se, että saatanaa palvova muurari joutuu vastaamaan tämän elämän jälkeen muurariudestaan...ja silloin on jo liian myöhäistä katua. Tietenkin sitä miettii, miten yksilö voikin olla niin tyhmä, että menee vapaamuurareihin edelleen, vaikka tänä päivänä luulisi olevan hyvin selvää, että muurarius on satanismia. Infoa on ihan kaikkialla asiasta ja vain tyhmä uskoo muurarien koottuihin selityksiin kys. organisaation tarkoitusperistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2062429
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo411597Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1381251Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2871043Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56992Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis303975Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20932- 55916
Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S19794Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58763