Vastikkeettomia tukia

Näin siinä käy kun jakaa holtittomasti vastikkeettomia tukia

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201712192200615028_u0.shtml

puurot ja vellit on hetkessä sekaisin

Uusi johtaja on onneksi toista maata

vastikkeettomia tukia leikataan rajusti
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Torell törkee teko. Varkaan kädet ulottuivat siis jopa vieraaseen maahan, ei riittäny Suomesta varastelu.

Äänestä

Pitäähän itsekin bemari saada kun asiakkaatkin ostavat KELAn ylenpalttisilla vastikkeettomilla rahan jaoilla bemareita.

Äänestä
  • Vastikkeettomia tukia onneksi leikataan rajusti 2018!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


reijareijonen kirjoitti:

Näin siinä käy kun jakaa holtittomasti vastikkeettomia tukia

http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201712192200615028_u0.shtml

puurot ja vellit on hetkessä sekaisin

Uusi johtaja on onneksi toista maata

vastikkeettomia tukia leikataan rajusti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu