Hei!
Olen viivikymppinen leslimies. MInulla on vanha maatalo Etelä-Pohjanmaalla, nyt autiona, kun työpaikka on kaupungissa vöhän kauempana. Talo on rauhallisella paikalla ja se on vunin asumiskelpoinen. Navetta on melko huono, mutta kyllö sitökin voi köyttöö. Maata on noikasti.
Toivoisin löytävänä tytön tai naisen asuinkumppaniksini rauhalliseen maalaiselämään. Siellä voisi pitää kasvimaita, kanoja, lampaita jamahdollisesti hevosiakin.
Kovin varakasta ei elo siellä varmaankaan olisi, mutta siellä voisi viihtyä, kun puuhaa on paljon ja suuri osa elintarvikkeista voidaan tuottaa omasta takaa. Voi harrastaa myös kirjallisuutta, taidetta, musiikkias jne.
Uskon, että on sellaisia tyttöjö ja naisia, joita tällainen eläm-nmeno kiinnostaa.
Lähimpiin suurempiin asutuskeskuksiin ja kauppoihin on matkaa 8-10 kilometriä.
Ota sähköpostikirjeellä yhteyttä niin tutustutaan vähän ja köäydään sitten katsomassa taloa paikan päällä ja pohdiskellaan, mitöävoisimme siellä tehdä.
Tarkkaa ikärajavaatimusta ei ole... voisi ollaehkä 20 - 50 v, mutta muunkiniköiset käyvät. Yksinhuoltajakin käy, kosdka talossa on tulaa lapsille.
Ja kotiorjana ei siellä kenenkään tarvitse olla, vaan tasavertaisena kumppanina. Itse olen mielestäni kiltti ja kohtelias, yliopistokoulutukseen saanut ja papereiden pyörittelemiseen perin kyllästynyt.
[email protected]
Emännötän talo etsii emäntää
2
149
Vastaukset
- L_Auri_
Emännätön talo etsii emäntää
L_Auri_
20.12.2017 14:17
Emännötän talo etsii emäntää
LauriRaiskio
20.12.2017 14:00
Hei!
Olen viisikymppinen leslimies. MInulla on vanha maatalo Etelä-Pohjanmaalla, nyt autiona, kun työpaikka on kaupungissa vöhän kauempana. Talo on rauhallisella paikalla ja se on hyvin asumiskelpoinen. Navetta on melko huono, mutta kyllö sitökin voi köyttöö. Maata on niikasti.
Toivoisin löytävänä tytön tai naisen asuinkumppaniksini rauhalliseen maalaiselämään. Siellä voisi pitää kasvimaita, kanoja, lampaita jamahdollisesti hevosiakin.
Kovin varakasta ei elo siellä varmaankaan olisi, mutta siellä voisi viihtyä, kun puuhaa on paljon ja suuri osa elintarvikkeista voidaan tuottaa omasta takaa. Voi harrastaa myös kirjallisuutta, taidetta, musiikkias jne.
Uskon, että on sellaisia tyttöjö ja naisia, joita tällainen elämänmeno kiinnostaa. Jotkut haluavat paeta kaupunkilokeroista ja oravanpyöristö.
Lähimpiin suurempiin asutuskeskuksiin ja kauppoihin on matkaa 8-10 kilometriä. Auto on.
Ota sähköpostikirjeellä yhteyttä niin tutustutaan vähän ja köäydään sitten katsomassa taloa paikan päällä ja pohdiskellaan, mitä voisimme siellä tehdä.
Tarkkaa ikärajavaatimusta ei ole... voisi olla ehkä 20 - 50 v, mutta muunkinikäiset käyvät. Yksinhuoltajakin käy, koska talossa on tilaa lapsille, ja koulut ovat lähellä
Ja kotiorjana ei siellä kenenkään tarvitse olla, vaan tasavertaisena kumppanina. Itse olen mielestäni kiltti ja kohtelias, yliopistokoulutukseen saanut ja papereiden pyörittelemiseen perin kyllästynyt. Yrittääkin voi tällaista "lomailua", ja jos se ei tunnu omalta, sieltä pääsee kaikessa ystävyydessä poiskin. Ja laiskotteluun siellä tietenkin pitää jäädä aikaa.
Koska tälle palstalle (((siis paikkakuntapalstalle) ei ehkä saa laittaa yhteystyetoja, katso yhteystiedot palstalta "Kirjeystävät - aikuiset"
[email protected] - Ju_k_ka
Eikö yliopistossa opetettu kirjoittamaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1484714SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763915Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.712589SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2262022Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1201868Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2461187Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49825- 62766
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall21757Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6725