Tietoa alueen työttömille

Allekirjoittaja

13

409

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kärsseri

      Mee töihin..

    • Pörssiars

      En haluu . Kivempaa kun eläteään kotiin .

      • Sippilä

        Työttömyystilastojen siivousta. Jo päivä töissä poistaa työttömän tilastosta. MiljonääriSipilä ymmärtää hyvin miljonäärien huolia, mutta ei köyhien huolille lotkauta korvaansa.


      • HyvinMeneeMenköön

        Toiset tekee työt ,toiset elää työtätekevien siivellä .


    • ddddddd123

      meneeköhän liikaa rahaa tänäkin vuonna rasvakampauksen omaaville i padin omistajille

      • trtrtryg

        Muista kysynnan ja tarjonnan laki.


      • talvivarasihmes

        Aivan 100 miljoonaa talvivaarab ihmeseen, ja kas uutinen et sijoitijoilta halutaan lisää rahaa? Oi kyllä Sipe jakaa kun aito lesto on.


      • Tolkkua

        Älä muuta virka !
        Tuo on niin paska homma , ettei sitä millään rahalla voi kukaan koskaan korvata. Meille vittuillaan vielä tuhannen vuoden kuluttua niitten taholta , jotka siellä koittaa elää.
        Jos koittaa enää kukaan missään talvivaaramaisella menolla..


    • Tolkkua

      Tai toivottavasti ei kaikille meille.Ei tainnut kovinkaan moni Suomalainen hyväksyä , eikä kyllä kysyttykkään.. Pitäisi pystyttää kunnon paasi sinne ja kaivertaa syylliset siihen upotettuun haponkestävään tms. laattaan.
      Jotta saisivat kaikki lukea tulevaisuudessa.

    • Tolkkua

      Aloitus on asiaa !

    • Rehellisyyttä

      Yhteiskunta maksaa vuosittain työttömien hyväksi 5 miljardia euroa !! Eikö tuokaan summa riitä teille ?

      • TehtyUravalinta

        Ei riitä ahneus kun iskee ja raha tulee tilille ilman korvan lotkautusta, Eikä tarvitstse herätyskellon soittoon,voi nukkua niin pitkään ,kun huvittaa. Mutta yleensä yhteiskunnan avunsaaja ,ei ole kademielinen työssäkäyvälle kansalle, Koska hän tietää,että ,monellakin työssä käyvällä on asuntolainat ,autosta kulutusluotot. Ollaan vaan iloisia HYMYILLÄÄN ,kun tavataan. Hyvää talven jatkoa .


    • purnukkaa

      Kokomuskepulaiset ja sinipersut menkää töihin. Kyllä yrittäjä teidät palkkaa kun sipilä sanoi ,että työnastaja on LAMMAS jos ei palkkaa aktiivi työttömiä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      282
      1126
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      260
      951
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      910
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      102
      853
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      99
      799
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      73
      798
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      107
      669
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      551
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      458
    Aihe