Hyvää joulua =suksant van christmast
kaikille khao lakin ystäville
https://www.youtube.com/watch?v=OqfdnWAu4wA
hyvää joulua
3
250
Vastaukset
- OstaOtsaaPakottaa
Vietetäänkö Thaimaassa joulua ?
eikö sielläkään pääse pakoon tätä hullua hössötystä !- Aviomies7465
Kyllä vietetään ja on myös osa kristinuskoisia Thaimaalaisia.
Hyvää Joulua normaaleille.
- taijotainsinnepäin
Viimejoulun vietin thai-perheessä. Myös buddhalaiset tekevät jonkunlaiset joulut eli jotain pientä koristetta, yhteinen illallinen ja lahjat. Kertoivat Hesu Kriston juhlan olevan seitsemännen buddhan juhla. 24.12 ei kuitenkaan ole virallinen uskonnollinen juhlapäivä eikä vapaapäivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492023Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051727- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781193- 671150
- 251061
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73956- 45947
