Älkää luottako Euroopan kuluttajavalitus toimistoo

jarmobo

Jos joudutte EU-maissa vaikeuksiin matkatoimistojen tai matkailun kanssa, niin älkää luottako että saatte apua Euroopan kuluttajakeskukselta Suomessa.

Itse jouduin vaikeuksiin Matkatoimiston kanssa ja asiaani hoitanut myydään on lakimies Esa Soukka oli enemmän ulkolaisen matkanjärjestäjän kuin minun asialla.

Erittäin ikävä kokemus suomalaisten viranomaisten epäluotettavuudesta.

1

217

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • enluotaenää

      Myös hotelleissa saa ulkomailla huijata aivan vapaasti! eli kun varaat tupakoimattoman huoneen voi olla niin että saamasi huone paljastuu aivan kaameaksi sikarihuussiksi, siivouksen jättäminen on myös liian yleistä. Yksityiset hotellien omistajat (franchising yrittäjät) saavat tehdä aivan mitä lystäävät myös ketjuhotellien nimien ja kuvien alla koska omistavat. Joskus voidaan myös huijata rahaa, eli laskuttaa useaan kertaan milloin milläkin syyllä ja koskaan ei saa mitään takaisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1114
    2. 70
      1062
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      994
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      948
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      925
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      33
      707
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      704
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      597
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      590
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      547
    Aihe