Miksi ette huolehdi hygieniasta?
On hirveä kärsimys istua 5 metrin säteellä teistä lentokoneessa.
Ja ne hampaatkin voisi joskus pestä...
On hirveä kärsimys istua 5 metrin säteellä teistä lentokoneessa.
Ja ne hampaatkin voisi joskus pestä...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Samaa olen ihmetellyt itsekin.
Ei se dödö tai hammasharja Pattayallakaan kovin paljon maksa.
Vai meneekö kaikki kolikotkin viinaan?
Joulu on taas, joulu on taas, muilla on paljon puuhaa.
Joulu on taas, joulu on taas, muilla on paljon puuhaa.
Nyt sitä saa, nyt sitä saa, kaikessa rauhassa trollaa!
Nyt sitä saa, nyt sitä saa, kaikessa rauhassa trollaa!
Joulu on taas, joulu on taas, muilla on paljon puuhaa.
Joulu on taas, joulu on taas, muilla on paljon puuhaa.
Nyt sitä saa, nyt sitä saa, kaikessa rauhassa trollaa!
Nyt sitä saa, nyt sitä saa, kaikessa rauhassa trollaa!
Kuten joku sanoi, sun tarina paranee päivä päivältä.
Kaikki päivät täällä palstalla yö kolmeen Thaimaan aikaan saakka,
kaikki päivät ravintoloissanne yö kolmeen Thaimaan aikaan saakka,
puolet vuodesta ympäri maailmaa, samaan aikaan täällä yö kolmeen saakka,
samaan aikaan vuorilla, kylpylässä ja täällä,
Phuketissa valvot yö kolmeen saakka ja kirjoitat siitä täällä,
Jahdin kannella sikaria poltellen kolmeen asti yöllä ja samalla täällä,
Australiassa ja Intiassa yö kolmeen saakka Thaimaan aikaa ja samalla täällä,
Kuukauden viisumia hakemassa Espanjasta 12 kertaa vuodessa ja samalla täällä
Suomessa 3 kuukautta vuodesta ja samalla täällä kymmeneen saakka Suomen aikaa,
Perheen kanssa aikaa vietät kolmeen saakka Thaimaan aikaa ja samaan aikaan täällä,
Tyttären kanssa liikeneuvottelut ja samaan aikaan täällä yö kolmeen saakka
Moottoripyöräajeluilla ollessasi olet samaan aikaan täällä,
Huvijahdilla 20 solmun vauhtia ajelet ja samaan aikaan olet täällä,
Sijoituskohteita etsimässä ja samaan aikaan olet täällä...
Huomaatko mikä asia yhdistää kaikka elämäsi hetkiä ja tekemisiä, tapahtumia ja harrastuksia, matkoja ja retkiä?? Se on se että ne kaikki tapahtuvat täällä Suomi 24 Pattayan keskustelupalstalla.
Prosenttijengin bileitä organisoit ja olet samaan aikaan täällä yö kolmeen saakka...
Joulu ja uusivuosi on nostalgista aikaa. Vuoden tapahtumia muistellaan ja kertaillaan, laaditaan erilaisia taulukoita, joilla jäsennellään asiat oikeisiin mittasuhteisiin ja vertaillaan niitä aikaisempiin vuosiin ja tapahtumiin.
On ihannaa olla lerpappaa!
Eikö+kukaa+ajattele+niitä+tyttöjä,+jotka+joutuu+palvelemaan+näitä+haisuleita?
En+yhtään+ihmettele,++kun+pyytävät+sen+++30-50%+extraanäiden+palveluksista.
Mikä siinä suihkussa käymisessä nyt muka on niin hankalaa?
Eikös nämä pitäisi olla ihan perusasioita jokaiselle ihmiselle?
Tai jos ei ole suihkua, niin aina voi käydä uimassa.
Tosin Pattayalla merivesi on niin paskasta, et siellä nyt ei voi käydä edes uimassa.
Mut voihan sitä pulahtaa esim Mercure hotellin altaassa salaa peseytymässä.
Kyllä sen Hki-Bangkok lennolla haistaaja näkee, kuka on menossa Pattayalle.
Lentoemäntä kertoi totuuden!
Viime lennolla hyvä ettei käynyt samoin, kuin Hua Hiniin menijöille.
Koko haiseva rupusakki jäi kentälle, kun ei voitu ottaa mukaan, siinä kateellisina hajujoukkona itkivät ja kiroilivat, katsellessaan, kun Pattayalle ja muualle Thaimaahan matkustavat nousivat tyylikkäästi koneeseen. Taisipa siinä Pattayalle matkalla olevat hieman hymyillen seurata Hua Hinin haisuleiden itku- potkuraivareita. Onneksi virkavalta oli lähellä ja otti koko rupusakin talteen yöpymään valtion ilmaisissa selleissä, siihen päättyikin taas kerran heidän Hua Hinin lomamatkansa.
Ylipainoiset finskin emot hikoilevat ja lemuavat niillä lennoilla enemmän kuin matkustajat.
Pallomaha ja ihra aiheuttaa hikoilua. Mutta silti Pattayalla saa.
Kukaan ei haluaisi istua lentokoneessa Pattayalle matkustavan ylipainoisen ja haisevan pedon vieressä.
Onhan se hienoa että Lerppa ehtii kaikilta muilta kiireiltään haistelemaan Pattayan matkustajia lentoasemalla.
Kävin tossa muuten paskalla, paska haisi ihan hampurilaiselle, johtuu varmaan siitä kun kävin eilen syömässä Central festivalin KFCssä.
Saako KFC:ssä nykyään hampurilaisia. Ennen siellä syötiin kanankoipia ja rintapaloja.
Oletko käynyt koskaan KFC:ssä?
Laita googlen hakuun KFC hamburger, niin ehkä tiedät sitten asioista paremmin.
Majatalolla haisulia ei tuomita!
kakan pitätys kykyyn liittyvät ongelmat ovat hankalia lentokoneessa.
ongelman taustalla on yleensä runsas alkoholin käyttö tai diabetes.
ei ole kiva istua tyypin vieressä 10 tuntia, jos kakka hänellä housussa
En välitä vaikka haisen
Haiseva ukkomiehen alapää kiihottaa.
Pattayalta näitä löytyy 😙
Minä vain sitä, että mistä johtuukin, niin tänäpäivänä on paljon ns haju herkistymistä. Nämä ihmiset jotka on herkistyneet haistavat lähes kaiken pahanhajuisena ja tämä on ihan totta. Näitten ihmisten nenät yleensä jostain syystä vuotaa, pahimmillaan silmät on vesissä ja niitä kirvelee jatkuvasti. Itse epäilen tämän haju herkistymisen aiheutuvan, herkistyneen itsensä liiasta kemikaalien käytöstä ihollaan, lisäksi on ympäristö saastet joitten oletan aiheuttavan haju herkkyyttä. Minä esm haistan tupakan savun jo kolmenkymmen metrin päästä. Sekä ihmisen joka on latautunut hajuilla ainakin 10 m päästä, siis itselläni on haju herkkyys, mutta onneksi tiedostan sen. Toisten ihmisten hajut jotka kiusaa minua johtuu omasta haju herkkyydestäni. Nyt kehoittain niitä jotka haistavat ns haisulit, vähentämään omaa kemikaalien käyttöään ihollaan. Haisulit voi johtua haistajasta itsestäänkin ja hänen haju herkkyydestään.
Me kaikki tiedämme että Lerppa on muutenkin hyvin herkkä ihminen. Hänen klyyvarinsa on myös megalomaanisen kokoinen. Lerppaa luultiin kerran dobermanniksi, kun hän kolusi kontallaan roskiksia. Kerran Joensuussa iski rankkasade. Lerpan nenän alle hakeutui suojaan äiti ja kaksi pientä lasta. Nykyisin Lerppa pysyy sisätiloissa, koska pelkää ihmisten pilkkaa, tunteita ja tuoksuja.
Herkkä on hajuaisti aloittajalla.Hän haistaa kotonaan tietokeen edessää tuhansien kilometrien päässä olevat ihmiset jopa koneen sisässä olevat.
Sitä kutsuisin taidoksi.
Eilen yksi tyttö gogo baarissa et haisen pahalle.
Kostin, enkä ostanu sille ladydrinkkiä.
Paska ämmä.
Meen huomenna toiseen baariin dokaamaan
Ei toi vielä oo ees paha... Mut pantiin siitä huan kämpästäkin pellolle kun luteet ja termiitit oli syöneet irtaimiston ja keittiökalusteet... Jätteitä oli vasta polviin saakka... resut...
Muutin siitä sitten sinne Hin Lek Fain näköalapaikan viereiseen luolaan, niin haisunäätäperhe muutti sieltä kauhuissaan pois... eläintensuojelijat tuli häätämään mua sieltä luolastakin, mutta joutuvat kääntymään kerta toisensa jälkeen jo puolivälissä luolaa pois... hölmöläiset.. yrittivät luolaani tunkeutua pelkät puolinaamarit päässä... vedin kippuranaurut ja sikarintumpin, jonka löysin sytyttämässä ruohikkopaloa tien laidalla..
Kävin viime viikolla pitkästä aikaa majatalolla olusella.
Tiskillä pörräsi muutama haisuli, jotka ei hajusta päätellen ollu käyny moneen viikkoon suihkussa.
Hienoa resu kun lainaat taas tunnustani, mutta yritä edes keksiä oma... olet sinä reppana,
Anna pirin jatkaa, ilmeneehän tekstistä aina kuka kirjoittaa.
2010 pitää näin Pattayan palstaa tasolla minkä se on ansainnut, Pattayan ehdottomana hullujen kerääntymiskylänä.