Messi vs Ronaldo

KakeRaumalta

Kirppu eli Lionel Messi näytti taas kerran että miksi jalkapallon tosiasiantuntijat eli itse peliä huipulla pelaavat sekä pelanneet huippujalkapalloilijat pitävät häntä maailman parhaana tämänhetken jalkapalloilijana. Eikä turhaan vaikka viimeisessä El Calasicossa taas verta pierenyt ja pettynyt Portugalin kukko Christian Ronaldo valittiin tämän vuoden parhaaksi kun valinnan tekivät aivan muut "asiatuntijoiksi" kutsutut kuin sitä pelata osaavat. Messi näytti El Clasicossa että vaikka heidän keskinäistä paremmuuttaan veivataan sekä selitellään millä tilastoilla tahansa niin hän on ykkönen, mielipiteitä voi olla miljoonia mutta vain yksi on se oikea, kun sanot Messi niin osuit oikeaan. Tämä 23.12 käyty ottelu oli juuri sitä mistä mies voi nauttia eniten kun hänellä on housut jalassa, katselin sitä lumoutuneena ja nautein joka sekunnista.

1

388

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pele saattaa muuten olla parempi kuin Maradona loppujen lopuksi vaikka tämä ei periaatteessa liity yhtään tohon kommenttiin.
      Maradona ratkaisi WC esimerkiksi käsimaalilla mitä ei olisi pitänyt hyväksyä.
      Maradona tavallaan oli samanlainen kuin Messi ja tavallaan CR7 sillä tavalla että voitti MM kisat samalla tavalla kuin CR7 parina vuonna UCL vääryydellä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      416
      1971
    2. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      148
      1447
    3. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      175
      1428
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      118
      1353
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      28
      1156
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      897
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      892
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      62
      724
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      665
    10. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      124
      645
    Aihe