Koiraeläimillä pelattava FOORUMI rope!

Anonyymi_anonyymi

www.heritage.fi

Koirilla, susilla ja koirasusilla pelattava Heritage RPG on foorumipohjainen, online-mahdollisuudella varustettu vuonna 2017 luotu historia- ja fantasiaroolipeli!

Pelin miljöö sijoittuu 1400-1700-luvuille Ardeal-nimiseen satamakaupunkiin. Kirkon varjossa ja inkvisition vainossa kaikki tavan kansalaisista hienoihin aatelisiin pyrkivät kätkemään syntiset elämäntapansa ja esiintymään julkisesti nuhteettomina Jumalanpelkoisina kansalaisina. Kaupunki kuhisee elämää ylhäisestä alhaiseen ja aatelissukujen kesken sosiaalinen piirileikki tempaakin nopeasti mukaansa prameaan mutta julmaan maailmaan, jossa ystävät on syytä erottaa vihollisista nopeasti - sukujen tavoitellessa omaa parastaan!

Heritagen juonet vaihtelevat ja kehittyvät pelien edetessä.

25.12.2017: Huomaa että peli on tuore ja siihen on tehty valmiiksi vasta sen perusrunko. Näin ollen monet käytännöt etsivät vielä loogisia uriaan ja ne saattavat muuttua matkan varrella, jotkut asiat kaipaavat varmasti enemmän selvittämistä kotisivuilla ja lisää tietoa tulee varmasti kunhan saamme tietää mistä tietoa tarvitaan. Suosittelemme erittäin lämpöisesti sivujen läpikotaista lukemista ennen hahmon luomista/ liittymistä.

www.heritage.fi

0

758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

        Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
        Maailman menoa
        312
        3655
      2. Muovikassikartelli

        Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
        Talousrikokset
        29
        2016
      3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

        Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
        Maailman menoa
        44
        1646
      4. Mikä tekee sen

        Vetovoiman kaivatussasi?
        Ikävä
        84
        1491
      5. Hallintooikeus..

        "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
        Pyhäjärvi
        96
        1280
      6. Harmittaako joku

        Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
        Ikävä
        144
        1191
      7. Miksi et vain uskalla!?

        On niin ikävä...
        Ikävä
        81
        1074
      8. Olen rakastunut

        varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
        Ikävä
        95
        1032
      9. Kannattaa ymmärtää se asia

        että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
        Tunteet
        212
        867
      10. Jos se joskus oli molemminpuolista

        niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
        Ikävä
        61
        787
      Aihe