Että elä juo kaljaa. Mutta minä vain juon.
Äiti aina sanoo
5
561
Vastaukset
- Good-year
Jos minä lopetan kajanjuonnin niin jossainpäin menee panimo konkurssiin. Siitä seuraa työttömyytä ja muuta ahdinkoa aivan sivullisille ihmisille. Kaljottelu vaikuttaa aina muihinkin ihmisiin.
Elikkä tää törpöttely on hyvin vastuullista. - Kimmokutiainen
Jos et äitiäs usko niin usko isääs. Kalja ei ole hyvää ei edes terveydelle, vaan et siitä taida piitata.
Juo kaljaa aamupalaksi, päivälliseksi, välipålaksi, illalliseksi, iltapalaksi, yöpalaksi, aamuyöpalaksi ja ainakin vielä kerran ennen sammumista. Jos makaat sairaalassa ja juuri juuri saat äänen kuiskattua äitisi korvaan (anna se kalja)
Sitten äiti pääsee isän kanssa( henkisesti mukana) tekemään ristin merkin rintaansa. - Glad-sommare
"Olut sisältää runsaasti hivenaineita, kuten natriumia, kaliumia, magnesiumia, kalsiumia, piitä, fosforia ja rikkiä. Pääsääntöisesti pitoisuudet kasvavat, kun alkoholipitoisuus nousee. Tummat oluet sisältävät hivenaineita enemmän kuin vaaleat. Vähiten hivenaineita on ykkösoluessa. Alkoholittomissa olutlaaduissa hivenaineet ..."
https://www.google.fi/search?source=hp&ei=MpqgWrepNcHU6ASvlrfoBw&q=olut terveys&oq=OLUT TE&gs_l=psy-ab.1.0.0l3j0i10k1j0l4j0i10k1l2.4218.15856.0.17595.7.7.0.0.0.0.117.625.5j2.7.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.7.625...0i131k1j0i3k1.0.ko5ejpsW7SM - viinamies
Kaljaa kannattaa juoda. Kun on kännissä ja baarissa voi tehdä tuttavuutta naisiin. Lopulta voi löytää parisuhteen ja perustaa perheenkin.
Jos ei juo, ei voi tutustua naisiin ja perhekin jää perustamatta. Ilman alkoholia ei kulttuurissamme naisia tavata.
Raitis mies jää yksin. Juova mies löytää naisen ja perustaa perheen.- Senhuomaa
Ja menettää sen samasta syystä. Perhe ja kaljan kittaaminen ovat huono yhtälö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1351422
- 1101173
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261023Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89964Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313861- 99823
- 38712
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56658Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144634