Hintataso Mauritiuksella

Mariahan

Millainen hintataso Mauritiuksella on ja vaikuttaako alue siihen?

2

610

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HyvääMatkaa

      No, onhan siellä halvempaa kuin Suomessa. En muista hintoja juurikaan tarkemmin, ei olla totuttu loma-aikaa hintavertailuun tuhlata.

      Kalleimmat ravintolat ei välttämättä ole parhaita. Isiommissa kaupoissa usein halvempaa kuin pikkuturistikaupoissa. Rantakauppiaalta pystyy tinkaamaan kaupan hintaan saakka. Otettiin vähän käteistä mukaan, mutta korttia vingutettiin melkein joka paikassa.

    • Huomattavsti halvempaa, kun Suomessa. Paikallisia eroja on. Kallein alue on Grand Baie. Pääkaupungissa moottoritien rannanpuoli on turistikauppoja ja hinnat sen mukaiset. Toisella puolella moottoritietä paljon pikkukauppoja ja basaari. Hinnat huomattavasti edullisemmat. Joka ei osaa tinkiä, joutuu maksamaan kovemman hinnan, lähes joka paikassa.
      Turistialueiden ravintoloissa hinnat jopa samaa tasoa, kun Suomessa. Paikallisten käyttämissä ruokapaikoissa saa mahansa täyteen 2 - 3 €urolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      42
      4662
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2534
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1034
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1005
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      70
      916
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      118
      891
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      854
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      815
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      800
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      746
    Aihe