Mites äiti ja lapsi mahtavat pärjätä tässä maassa? Thaimaassa oltu jo kahdestaan eikä siellä ollut mitään ongelmia :)
12 v lapsen kanssa matkaan
7
721
Vastaukset
- Myskihärkä
Hyvin pärjäätte.Ei tule olemaan minkäänlaisia ongelmia.
- kfmm
Tiesitkö, että hotellialueelta ei suositella poistumaan ainakaan kovin pitkälle juuri näitten pummien takia, Gambia on muslimimaa ja siellä nainen ei ole arvoasteikossa kovin korkealla,varsinkaan vaaleaihoinen.
Cape point ihan hirveä paikka, missään voinut olla rauhassa kun näitä häiriköitä oli joka puolella, lasten kanssa uskaltanu lähtee ees kävelylle, sitten kun heti kävivät tyttäreeni käsiksi jo heti hotellin ulkopuolella,
Vajakit jakavat itseään Gambiassa ja paikalliset luulee et kaikki on horoja.- mustaamullekin
Ei ne paikalliset olekaan väärässä ainakaan suominaisten suhteen.
- Myskihärkä
H..vetin hyvä vastakommentti!Toi että joku paikallinen kävis turistiin käsiksi ja vielä lapseen.Ja nimenomaan hotellin ulkopuolella on turvallista.Häiriköitä?Sä taidat olla aika juntti oikeesti...Miten sua häirittiin?
- Myskihärkä
Tän pvn iltasanomissa erittäin asiallinen juttu Gambiasta,millanen maa se on.Lukekaa.
- ekaakertaagambiaan
Pakko kommentoida.. Siis ihan normaalisti voit mennä 12v lapsen kanssa Gambiaan niinkuin mihin tahansa maahan. Varmasti pärjäätte kunhan itse pidät huolta lapsestasi. Ei ole mitään pelättävää. Hyvää matkaa!
- Huolehtiva
Olimme joulun perheen kanssa Gambiassa. Minulla pojat 16 v. Ja 18v. jotka päivisin kulkivat siellä jopa keskenään, vaikka eka kertaa siellä lomalla olimme ja hieman syrjäisemmän alueen (Kotun alueen Sunset Beach) hotellissa asuttiin .. Iltaisin (pimeän aikaan) en heitä keskenään olisi päästänyt (varulta) .. mutta valoisan aikaan en mitään vaaraa keskenäänkään liikkumisessa nähnyt (vaikka "liian huolehtiva äiti"poikien mielestä olenkin). Kiinnostuneita "kyselijöitä" pojat oli seurakseen saaneet, mutta he eivät olleet edes tyrkyttäneet palvelujaan pojille (siis rahan saannin toivossa).
Useammassa maassa ollaan reissattu perheen kesken ja koin, että yhtä turvallista siellä oli niinkuin muuallakin ..
Rohkeesti vaan liikkeelle, järki mukana ja jämäkkä asenne, niin ei Teillä hätää!Mukavaa lomaa Teille!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942563- 196980
- 55772
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119682- 49572
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15516- 49503
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 55475
- 40464