Ongelma on siis se, että yksi sim-lapsistani ei pysty tekemään läksyjä, koska niitä ei yksinkertaisesti tavaraluettelosta löydy. Muilla lapsilla läksyt näkyvät normaalisti... Mikä voisi olla ongelmana?
Lapsisimin läksyt puuttuvat
9
9638
Vastaukset
- OutoSim
"Mikä voisi olla ongelmana?" Pelin toiminta, bugi, modi, degeneroitunut tallennus ja niiden yhdistelmät voisivat olla ongelmana, esimerkiksi. Vaikea sanoa, voi olla moni muukin seikka.
Paljon helpompi olisi tietenkin kertoa miten ongelma ratkaistaan, mutta sitähän ei kysytty. Hyvää Uutta Vuotta!- Mehmehh
Haha :D Noh, voisi ongelman korjaustapakin se olla ihan kiva tietää... Oikeastaan kenties turhia saivartelujakin parempi.
- OutoSim
Mehmehh kirjoitti:
Haha :D Noh, voisi ongelman korjaustapakin se olla ihan kiva tietää... Oikeastaan kenties turhia saivartelujakin parempi.
Osta "uudet" kotitehtävät kirjahyllystä - maksavat peräti 1 simoleonia per laaki - siihen asti että pääset eroon turhista saivarteluista. :)
- jokutympääntynythilb
Pst, se on Hyvää uutta vuotta! nyt kun saivartelemaan ruvettiin:)
- Mehmehh
OutoSim kirjoitti:
Osta "uudet" kotitehtävät kirjahyllystä - maksavat peräti 1 simoleonia per laaki - siihen asti että pääset eroon turhista saivarteluista. :)
Ai, näinkö helppoa se on? Pitääpä sitten ostaa kirjahylly... :)
- OutoSim
jokutympääntynythilb kirjoitti:
Pst, se on Hyvää uutta vuotta! nyt kun saivartelemaan ruvettiin:)
Virkkeen ensimmäinen sana aloitetaan isolla kirjaimella. Nyt kun pedanttisiksi heittäydyttiin - eikä Pst ole virallinen lyhenne. (Psykologian tohtori lyhennetään PsT.)
Miten tympääntynyt pitää olla puuttuakseen toisten tekemiin kirjoitusvirheisiin nettisivuilla huolehtimatta silti omistaan?
Hilbeää juhannusta. - OutoSim
Mehmehh kirjoitti:
Ai, näinkö helppoa se on? Pitääpä sitten ostaa kirjahylly... :)
Harmillista mutta totta. Naapurin tai yhteisötontin (esim. kirjaston) hyllyä ei minun käsittääkseni voi käyttää kotitehtävien ostamiseen. Kirjahyllyn ja tehtävien ostoa halvempi, mutta vaivalloisempi keino olisi luoda kotitehtävät objects.gsi_create_obj ID- koodilla. Silloin pitäisi kuitenkin ensin selvittää mikä kotitehtävien ID on. Sen löytäisi kyllä luullakseni esim. Sims 4 studion Data Simulaatio-kansiosta tms.
Kotitehtävien tekemisen merkitystä ei pidä väheksyä, mutta ei silti liioitellakaan. Usein riittää parhaimman kouluarvosanan A saamiseen , kun lapsi tai teini tekaisee ne kerran tai kaksi viikossa. Oikealla asenteella koulussa on yhtä paljon merkitystä kuin tehdyillä tehtävilläkin ja toisaalta täysin 'väärällä' asenteella varustettu pelaaja voi huijata similleen menestystä niin arvosanojen kuin asenteenkin osalta mm. MC Command Center-modilla yms. ilman että simi tekee kertaakaan kotitehtäviään.
- Anonyymi
Minä mietin että miten sims 4 pelissä voi tehdä läksyt
- Anonyymi
"Minä mietin että miten sims 4 pelissä voi tehdä läksyt"
Useamman vuoden TS 4:n koululaissimin sai tekemään läksyjään klikkaamalla sen inventaariossa näkyneisiin läksyihin. En ole aikoihin kokeillut tuota - ja nyt on jo pelissä paljon uusia bugeja ja valtava määrä muitakin "parannuksia" - mutta tuli vaan mieleen että vois tuo toimia vieläkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam20413787Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu546940Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö1846732K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon974689Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju694613Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä214371Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos724285Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko754102Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1003876- 933650