Pankit puhdistukseen

Pankkialalle on näköjään puhdistuksista huolimatta vielä jäänyt jonkinkokoinen kommunistiryhmä joka aikoo useaan otteeseen sotkea työnantajansa toimintaa.
Tavalliset duunaritkin ovat jo luopuneet moisesta aatteesta ja ymmärtäneet missä heidän paikkansa työelämässä on. On se nyt hirveä mullistus änkyröille jos joutuisi muutaman tunnin olemaan ns. iltavuorossa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Päivystäjä Hähähää ei pysty kommentoimaan kun se ei tiedä mikä pankki on. Kommarihan se on itsekin.

Äänestä

Et taida tietää että asiakkaita on jo nyt palveltu klo 18 monessa konttorissa ja tarvittaessa myöhempäänkin.

Äänestä
  • Mummot hädässä jonottaa nostamaan käteistä ja maksaa laskujaan

    Äänestä

Vieläkö STS-pankki on voimissaan?

Äänestä
  • Pankkeja on nykyään ihan liikaa. Syp ja KOP riittäisivät. Säästöpankki voisi vielä olla, mutta ei enempää.

    Äänestä

Aikoinaan kun pankkikortit ja - automaatit tulivat käyttöön, laitettiin tiskeillä työskennelleet pankkityöläiset mainostamaan kyseisiä palveluita oikein olan takaa. Puoliväkisin työnnettiin innolla asiakkaille kortteja ja kehuttiin itsepalveluja. Sitten he lopulta huomasivat että kansa totteli ja heiltä meni työpaikka alta sen siliän tien. Siitä lähtien pankkityöläisten tehtävänä on ollut mainostaa tuotteita joiden ansiosta he saavat itse lopputilin! Aika ironista!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ulosvaanänkyrät kirjoitti:

Pankkialalle on näköjään puhdistuksista huolimatta vielä jäänyt jonkinkokoinen kommunistiryhmä joka aikoo useaan otteeseen sotkea työnantajansa toimintaa.
Tavalliset duunaritkin ovat jo luopuneet moisesta aatteesta ja ymmärtäneet missä heidän paikkansa työelämässä on. On se nyt hirveä mullistus änkyröille jos joutuisi muutaman tunnin olemaan ns. iltavuorossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu