Hopeaveden valmistus kotona.

Hopeavesikemisti

Tässä ohje oikeaoppisen hopeaveden valmistukseen.

Minä teen hopeaveteni Hulda Clarkin Zapperilla käyttäen virtalähteenä tietokoneen wirtalähdettä ja siitä 12 V lähtöä. (555-piiri 36 khz taajuudella ja 53% duty cycle, sarjassa lähdön kanssa, pinni 3, 1 kOhm vastus jotta piiri ei hajoa jos/kun piuhat osuu yhteen ja LED sarjavastuksineen näyttämässä että lähtö pelittää)

Alkutilanteessa minulla on tietenkin tislattua vettä ja 0.4 mm paksua 5 mm leveätä 99.99% puhdasta hopeaa kaksi suikaletta jotka on upotettu veteen n. 15 cm syvyydelle. Alussa kun laserilla valaisee läpi, niin vedessä ei tietenkään näy yhtään mitään, tislattua kun on.

Hopeavedestäni tulee hieman harmahtavaa ja laserilla läpi katsoessa laserin vana näkyy vedessä kuten pitääkin.

Lopputilanteessa TDS-mittari näyttää hopean pitoisuudeksi 20-30 ppm(miljoonasosaa) joka on ihanteellinen.

Toki hopeavettä voi tehdä myös siten, että kytkee sarjaan 3 kpl 9V neppiparistoa joita käytetään myös mm. palovaroittimissa ja joita löytää joka ikisestä kaupasta. 99.99% puhdasta hopeaa saa mm. kultasepältä. Se voi olla vaikka lankaa n. 2-3 mm paksua. Sitten vaan kytketään tämä 3 patterin antama n. 27 voltin jännite vedessä killuviin n. 2.5 cm etäisyydellä toisistaan oleviin hopealankoihin tai liuskoihin ja odotetaan. n. 2 tunnin välein voi hieman liikutella vettä ja ottaa lukeman TSD-mittarilla jonka tilasin netistä hintaan 12€ toimituskuluineen

Hopeavesi muuten pitää tehdä ja säilyttää täysin pimeässä paikassa kaukana voimakkaista magneeteista ja sähköjohdoista. Ja lasiastiassa.

Se ei kestä valoa missään tilanteessa koska siitä sen voima häviää.

14

2711

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koslateil

      Miten olet valinnut taajuuden? Onko 36kHz juurikin miasmaa tuhoava astraaliresonanssi? PC-virtalähde tuottaa ympärilleen voimakkaan kentän, joka on sähköallergikoille pahasta. Voisiko tehdä ekologisesti vaikka tuulimyllyllä hiertämällä?

      • 36khz.tehokastaajuus

        36khz taajuus vaikuttaa parhaiten alimpaan chakraan suoraan persereiän kautta.
        PC:n virtalähteen ympärille kannattaa kietoa Pirkka talousfoliota samoin pään ympärille.


      • Elitäysbimbo
        36khz.tehokastaajuus kirjoitti:

        36khz taajuus vaikuttaa parhaiten alimpaan chakraan suoraan persereiän kautta.
        PC:n virtalähteen ympärille kannattaa kietoa Pirkka talousfoliota samoin pään ympärille.

        Ahaa olet kokeillut tuota omaa malliasi ja ihme tapahtui!
        Tekstistäsi päätellen persereikäsi ja aivosi vaihtoivat paikkaa!
        Ja nyt sitten olet aivan oma itsesi jälleen!


      • sukkakaari

        Jahah, häirikön kommentti on poistettu enkä ehtinyt sitä lukea. Mitään en menettänyt, se on varmaa. Vakavasti: Hopeaveden kaltaiset "rohdokset" ovat huuhaata ja vaarallista sellaista. Lääkeaineeksi rekisteröiminen tuo huuhaarohdokset lain ulottuville, jolloin niitä voidaan rajoittaa kuten pitääkin.


      • Sisätautiliäkärk
        Elitäysbimbo kirjoitti:

        Ahaa olet kokeillut tuota omaa malliasi ja ihme tapahtui!
        Tekstistäsi päätellen persereikäsi ja aivosi vaihtoivat paikkaa!
        Ja nyt sitten olet aivan oma itsesi jälleen!

        Tyypillinen skeptikkojen sairaus:
        Peräsuoli ja aivot vaihtaneet paikkaa.
        Sen seurauksena puhutaan jatkuvasti täyttä basgaa.


    • tarkkaa_kemiaa

      Olen kuullut, että jos jokin menee vikaan, sillä saa ihonsa siniseksi. Eli parasta oikeasti paneutua asiaan, ennenkuin alkaa hoitaa itseään hopealla. Menneinä aikoina näitä kupan itsehoitajia ja muita oli, ja naamasta sitten näki, mitä hoitoja olivat ottaneet. Ja arvata saattoi mihin.

      • Terve.vaanmenoa

        Hopeaveden valmistus: ota hopeaa sisältävä sormus ja laita se ns kuningasveteen. Tislaa tuotos ja laimenema 1:100


      • OotHörhöliini
        Terve.vaanmenoa kirjoitti:

        Hopeaveden valmistus: ota hopeaa sisältävä sormus ja laita se ns kuningasveteen. Tislaa tuotos ja laimenema 1:100

        Kirjoituksestasi huomaa, että olet menetellyt mainitsemallasi tavalla.


    • Myrkkymitämyrkky

      Onneksi tuolla vaihtovirtakonstilla ei synny hopeavettä vaan jotain sotkua. Tasavirrallakin syntyy vain elektrolyysi hopean siirtyessä toiseen kohtioon, epäpuhtaudet jää veteen.

      • myrkkyylykkää

        Johan myrkyn lykkäs!


    • uteliasUrpo

      Voiko tätä tuotetta myös valmistaa naapurissa?

    • Tipse

      Tehkää vain niin maan pirusti sitä hopeavettä ja juokaa koko perheen voimin, maapallo onkin ylikansoitettu

    • Anonyymi

      Kiitos ohjeesta!

    • Anonyymi

      Vanha aloitus mutta hymyilytti kun luin.
      Pikku kysymys kaikille, mikä saa veden johtamaan sähköä?
      Oikea vastaus, vedessä olevat suolat ja epäpuhtaudet, tiislattu vesi ei johda sähköä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta

      Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on
      Maailman menoa
      27
      1435
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      182
      1141
    3. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      105
      1107
    4. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      65
      795
    5. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      57
      792
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      51
      771
    7. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      741
    8. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      724
    9. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      51
      679
    10. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      632
      666
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      30
      627
    12. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      32
      612
    13. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      84
      598
    14. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      9
      585
    15. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      583
    16. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      14
      565
    17. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      561
    18. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      43
      543
    19. Pahin tapa satuttaa toista

      On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.
      Ikävä
      56
      534
    20. Onko kaivattusi

      Hoikistunut?
      Ikävä
      32
      514
    Aihe