Oon jäänyt miettiin tällaista erästä kaverisuhdettani.. Siis itse olen bi, enkä halua mitään seurustelusuhdetta miehen kanssa. Minulla on taas muutama kaveri, joiden kanssa olen aikonaan hommaillut. Nykyään he kaikki ovat "vakiintuneet" ja ovat seurustelevansa kuka miehen ja kuka naisen kanssa. Sitten jos jonain iltana vähänkään yritän tai lähden panolinjalle niin aina irtoaa ja ovat mukana...
Mietin lähinnä, mitä tästä pitäisi ajatella. Onko niin, etteivät he vain pidä seurusteluaan vakavana vai yleensäkään nykyään seurustelua ei pidetä minään? Itse ajattelisin löydettyäni oikean haluavani olla uskollinen hänelle.
seurusteleva & aina irtoaa
7
281
Vastaukset
- Karma_is_a_bitch
Niin no, miksi pelehdit jonkun kanssa, jonka tiedät seurustelevan.. perusteluksi ei riitä ”kun irtoaa”. Miksi et kunnioita heidän suhdettaan? En ymmärrä.
No se on tätä skeidaa, josta haluan pysyä hemmetin kaukana.
Kaikkea hyvää kuitenkin. - En_halua_muita
Itse en ainakaan halua harrastaa seksiä kenenkään muun kanssa kuin sen oikean sitten kun se löytyy. En edes nauti erityisen paljoa mistään nopeasta panosta. Tai sellaista en ole vielä ainakaan kokenut. Jotenkin haluan jättää sen vain minun ja poikaystäväni väliseksi rakkauden osoitukseksi.
- Antaa-mennä-vaan
Seksi ja seurustelu ovat kaksi täysin eri asiaa. Rakkaus ja tunteet kuuluvat seurusteluun, seksi on pelkkää seksiä. Parisuhteessa pelkkä seksi jonkun vieraan kanssa on verrattavissa masturbointiin, joten anna mennä vaan. En itsekään ole kiinnostunut keiden kanssa oma seurustelukumppani mahdollisesti harrastaa seksiä, koska tiedän ettei sillä ole mitään merkitystä.
- EnHaluaAvointaSuhdetta
Mutta seksi voi kuulua parisuhteeseen ilman, että harrastaa sitä muiden kanssa. Ja kaikki eivät halua avointa suhdetta. Seksi ei ole ainakaan minulle pelkkää seksiä, jos se tapahtuu kumppanini kanssa. Se on juurikin parhaimmassa muodossaan sitä rakkauden ja tunteiden osoitusta.
- oikeahomo
Joo en nyt lähtisi ainakaan ihan suoralta kädeltä syyllistämään panokundia koska hänhän ei ole pettänyt ketään. Vaan pettäjä on aina se joka on se parisuhteessa elävä osapuoli. Ja jos parisuhteessa elävä lähtee pettämään kumppaniaan niin se kertoo joko siitä että parisuhde ei ole kunnossa tai jopa siitä että se ei edes ole oikea parisuhde vaan joku kulissi.
Mutta minua pisti silmään tuo kun kerroit noista hoidoistasi osan seurustelevan naisen kanssa. Että elävätkö ne jotain kulissielämää vaan onko ne biseksuaaleja joille kaikki on mahdollista? Nimittäin itse en ainakaan koskisi pitkällä tikullakaan mieheen joka on sekaantunut naiseen, sillä itselleni homoseksuaalisuus on kuitenkin sen verran pyhää. - oikeahomo
No esimerkiksi se että homosuhteet ovat aitoja rakkaussuhteita kun taas heterosuhteista ei voi koskaan tietää onko suhde aito vai pelkkä kulissi.
:D :D :D Joopajoo. Uskottele itselles tuota. Ei ne kaikki rakkautta ole nähneet, jakamista senkin edestä. Mitäs sitten kun maahanmuuttaja feikkaa olevansa homo toisen miehen kanssa saadakseen turvapaikan? Siinä sulle kulissisuhde :D Rakkautta on heteroiden ja homojen suhteissa yhtä lailla, joten keksi parempi argumentti. Ja jokin uusi kiitos.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453423
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai693201Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist302955Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1592748- 252249
En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛112159Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141688Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231537Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?31407- 151346