Tapani Kansa Joensuussa :
https://www.youtube.com/watch?v=uvnHO6m4TKU
https://www.youtube.com/watch?v=uvnHO6m4TKU
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tekotaiteellista sontaa. Painajaisia aiheuttava "esitys".
Tapsa on söötti <3 Komeesti laulaa ilman äänenvahvistimia ja mikrofonia.
Suurta sontaa pikkumieheltä. Olisi syytä siirtyä eläkkeelle villasukkia virkkaamaan.
Ps! Ei ole muuten edes söötti. 🙈
Tapani on uljas laulaja ja tulkintansa on ylväs . Yksi Tapani Kansa vastaa 100 Juha Tapiota ja muita tämän päivän ujeltajia. Kyllä on ponneton aneeminen ja pliisu esitys, vaikka on mikrofonit ja kaikki mahdolliset ääenenvahvistimet käytössä Juha Tapiolla ja jotkut vielä ylistävät häntä parhaaksi miesartistiksi. https://www.youtube.com/watch?v=hjf26RHxRTE
Tapani jatkakoon siis laulamista hamaan tulevaisuutteen, sillä hänellä on laululahja hallussaan ja nämä muut tumpelot vetäytyköön eläkkeelle pitsiä nypläämään.
Sinun mielipiteesi. Suurella osaa muilla täysin päinvastainen. Tapani Kansa on tyhjäntoimittaja.
Tämäkin on tosi hyvä.
https://www.youtube.com/watch?v=SmKi9hv1OuA
Vaikuttaa vähän levottomalta, kun ei pysy juuri hetkeäkään paikallaan, mutta komiasti laulaa.
Kamalaa katsottavaa ja kuunneltavaa. Välähdys menneestä maailmasta.
Sehän on postiviista jos on menneestä maailmasta, ainakin musiikin ollessa kyseessä . Se tarkottaa sitä , että on välähdys ajalta jolloin laulajat oli vielä laulajia ,eikä musiikin tahdissa puhujia. Ajalta jolloin artisteilta vaadittiin lauluääntä ja ne oli hyvin puketuneita tunteiden- ja tunnelmien tulkkeja.
Hyvä!
Upeasti kantaa ääni iman mikrofonia. Eipä olisi nuoremmista iskelmäartisteista vastaavaan.
Rokkapillu paukkuu.
Joillakin laulajilal ääni vaan pysyy ja paranee. Tapsa kuuluu niihin onnekkaisiin. Toivottavasti ura jatkuu vielä pitkään. On vasta 70 v. Esim. Tom Jones on kahdeksankymppineen ja laulaa mahtavasti edelleen.
Aivan hirvittävää skeidaa!!! NIH!
t Gilla*
nyt on nättiä
Käy korvalääkärillä!
Sinä se jaksat änkyröidä