Elisa ei halua palvella

eielisaa

Yhteisen kesämökin osakkailla oli vuosia Elisan liittymät ja toimivat hyvin. Viime kesänä puhelin toimi tai ei toiminut ollenkaan. Siis kenttä kokonaan pois. Soiteltiin monet kerrat Elisalle ja aina luvattiin korjata tilanne. Mitään ei kaiketi tehty, koska korjausta ei tullut. Sitten lopulta joku siellä Elisalla erehtyi epävirallisesti kertomaan totuuden. Mitään korjausta asian suhteen ei ole edes suunnitteilla. Heidän lähettimensä tehot ei läheskään aina riitä, kun sitä on jotenkin käännetty eri suuntaan. Mitään ei aiota tehdä, koska se maksaisi. Että sellaista on Elisan toiminta. Liittymät on nyt vaihdettu. EI KOSKAAN ENÄÄ ELISAA.

8

820

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kansalainenkane-

      Vantaan Askistossakin alue missä kuulemma ei voi mitään tehdä ellei kaikki asiakkaat valita, kustannus kysymys, kovia ovat mainostamaan joka pv tv:ssä, toistaiseksi ongelmia ollu mobiiliyhteydessä elisalla/telialla etelä-suomessa, milloinkahan saavat toimimaan ??!! tukiasemia lisää alkavat toimimaan.. edes 3G-4G hommat hoidetaan rahan kiilto silmissä

    • EveKotka

      Täysin sama mieltä , meitä huijataan houkuttelevalla "300Mb/s" = 30€/kk ja todellisuudessa saa vain hikiset 30Mb/s , ETTÄ MITÄ VITTUA !!!

    • Linnser
    • Elisa-on-turha

      Elisa saa suksia helvettiin, nyt on hävitetty hyötylinkitkin, eli eri pankkien ja sähköpostien linkit, ja tilalle tuotu silkkaa elisa sontaa. On se kumma kun ei ole enää yhtäkään sellasta sivustoa olemassakaan, mistä löytyisi sähköpostit ja pankkien linkit ilman turhaa sontaa, jota kukaan ei kaipaa, en ainakaan minä. Sitä pitää sitte pistää joku pornosivu etusivuksi kunnon revitys kuvilla ja googlen kautta sitten hakea tarvitsemansa pankkien ja sähköpostien linkit.

    • Kieroutunutta

      En halua enää ikinä Elisa-helvettiin. Elisa "söi" Anvian. Laskutus ei toimimut. Anviaan nettiyhteys ei toiminut uudessa asunnossa. Mulle myytiin Elisan viihdepakettia, myyjä jätti homman kesken, kun kuuli, ettei hän voi sanoa irti Anvialta mun nettiyhteyttä. Ihmettelin, mihin viihdepaketti jäi. Myyjä ei viitsinyt ilmoittaa mulle mitään. Sitten uusi Elisan myyjä otti yhteyttä. Tilasin viihdepaketin, jota yritin asentaa, mutta se ei onnistunut, ja asennushan kuului samaan pakettiin. Saunalahdelta joku soitti, että ei kannata itse asentaa, koska heiltä tulee asentaja. Heiltä kuulemma soitetaan seuraavana tiistaina tarkistussoitto, onko asentaja soittanut. Koska en saanut edes tarkistussoittoa, niin soitin nimeroon, josta oli soitettu. Henkilön mukaan takistussoitto piti tapahtua keskiviikkona. Hän sanoi, että nyt asentaja ottaa yhyeyttä. Jostakin oudosta numerosta oli soitettukin, kun olin töissä. Yritin soittaa takaisin, mutta sieltä ei vastattu. Tänään soitti asentaja juuri kun olin eilen taas yöhön asti asentaa viihdepakettia, jonka piti varmasti toimia. Asentaja sanoi, että hän ei voi tulla n. klo 16 asentamaan, kun hän on jo kotona. Sanoin, ajattelin jo lähettää takaisin koko paketin, mutta kysyin kuitenkim, että mihin aikaam asentajalle sopisi tulla. Klo 14 kuulemma. Sanoin, että OK tulen silloin kotiin ja menen asennulsen jälkern takaisin töihin. Vaan asentajapa ilmotti, että kannattako, jos olin jo ajatellut luopua koko paketista. No ei sitten. Asentaja oli ilmoittanut Elisalle.heti, että yhteys perutaan. Miten voi olla näin huonoa palvelua? Miten kuluttasuoja ei puutu tällaiseen ihmisten huijaamiseen.

    • rrrrrrrrrrrrrr

      Elisan kanssa ei kannata pähkäillä ja menettää hermojaan. Valituksia vain roppakaupalla Kuluttasuojalautakuntaan. Valittajia on jo niin paljon ja mikä tärkeintä asiasta kuin toisestakin.

      • valivali

        Te kaikesta valittajat olette oikeita ilopillereitä. Voimia valituksiin.


      • valivali kirjoitti:

        Te kaikesta valittajat olette oikeita ilopillereitä. Voimia valituksiin.

        Jos sinulla on ylimääräistä rahaa maksele vaan. Asiasta kannattaa valittaa . Voimia tarvitaan, mutta joskus se kannattaakin. Kokemusta on!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      104
      3374
    2. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      88
      3073
    3. Tykkään susta

      Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä
      Ikävä
      20
      1923
    4. Muutama syy

      Sille miksi IRL kohtaaminen on hänelle vaikeaa
      Ikävä
      69
      1896
    5. Onko kaikki hyvin, iso huoli sinusta

      Miten jakselet? Onko sattunut jotain ikävää. Naiselta
      Ikävä
      38
      1847
    6. Estitkö sä minut

      Oikeasti. Haluatko, että jätän sun ajattelemisen? :3
      Ikävä
      21
      1741
    7. Onko kaivatullasi

      Hyvä vai huono huumorintaju?
      Ikävä
      24
      1687
    8. Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!

      Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi
      Tv-sarjat
      34
      1429
    9. Onko meillä

      Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko
      Ikävä
      9
      1339
    10. Tiedätkö tykkääkö

      Kaivatustasi siinä mielessä joku muukin kuin sinä itse
      Ikävä
      48
      1337
    Aihe