Olin eteerisen kauniin vaimoni kanssa Moskovassa lomailemassa ja kyllä pitää sanoa, että se on mahtava ja uskomattoman hieno suur- kaupunki. Putin aikaan tullut muutos on ollut mahtava, kun sitä vertaa kommunismin aikaan. Sinne ei ole köyhillä mitään asiaa ainakaan asuntojen ostoon, sillä hinnat ovat luksusasunnossa 20 00-25 000 € per. asuinneliö. Tein tästä uudehkon tornitalon luksusasunnosta 4.5 miljoonan euron tarjouksen.
Asunnossa on noin 250 m2 100 m2. Terassi tulee samaan hintaan ja ikäänkuin kaupan päälle. Köyhässä ja pienessä Suomessa ei ole vastaava asuintasoa, tai näkymää missään. Mahtavat näkymät yli koko Moskovan.
Loppi on jo myyty ja nyt alkaa toivottavasti Moskovan lomailun aika, jos tarjous menee läpi. Asunnon esitteli meille Jetro, joka alkaa myydä Moskovasta asuntoja meille rahakkaille Suomessa.
Moskovaan!
6
130
Vastaukset 6
- Loyer
Hinnat nousevat Moskovassa vuositasolla 5-8% joten varmaakin hyvä sijoitus. Jos ölyn hinta laskee, niin huono sijoitus.
Asunto myytiin täyteen hintaan nenäni edestä. Ei muuta kuin uutta etsimään:-(
- KaipaanHuumoria
Sulla on hyvät jutut.
Pyydän, lataa juttu Pattayan palstalle,siellä kaivataan huumoria, kun sen on ottanut omakseen kiukuttelija. - Kolya
Sain kylläkin käteisalennusta 4,3 miljuuna euroa.
KaipaanHuumoria kirjoitti:
Sulla on hyvät jutut.
Pyydän, lataa juttu Pattayan palstalle,siellä kaivataan huumoria, kun sen on ottanut omakseen kiukuttelija.Perseukisilla kuten sinulla ei ole mitään asiaa Moskovaan asuntokaupoille.
- Savunruskea
ironmikess kirjoitti:
Perseukisilla kuten sinulla ei ole mitään asiaa Moskovaan asuntokaupoille.
Aivan normi kommentti itsensänolaajalta.
Et näemmä tiedä Moskovasta ja sen asuntohinnoista mitään.
Ihan normi keskituloinen suomalainen ostaa helposti Moskovasta asunnon, sielläkin ja varsinkin siellä on nimittäin kaupunginosilla eroa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei91044Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125976- 109949
- 56945
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85822Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.46801Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev162743Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66721- 66697
- 52634
- 70596
- 95561
- 22556
- 52531
- 60524
- 26500
- 35497
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15053466Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31453Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246418
