alanyan haukkujat lopettakaa jo

IloveTurkki

alanyan haukkujat lopettakaa jo älytön valehtelu ja haukkuminen.turkki ja alanya on tosi kiva lomakohde . miksi jotkut täällä haukkuu ja kirjoittaa valheita kohteesta .minä rakastan alanyaa ja turkkia lomakohteena .olen käynyt turkissa 15 kertaa ja ensi kesänä menen uudelleen sinne auringon hemmoteltavaksi.

8

489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IHateTurkki

      Vai että auringon hemmoteltavaksi. Se nyt paistaa muuallakin ja on naurettavaa ottaa sitä matkansa kriteeriksi.
      Täytyy olla muslimi rakastaakseen Turkkia.
      Maa on epäinhimillinen roistovaltio joka palaa takaisin kivikaudelle islamisaationsa myötä.

    • Pepejäpä

      Matkailu on kaikille mukavaa ja jopa hyödyllistäkin toimintaa.Kulttuurillisesti ja perinteistä johtuen ihmiset uskokoon mihin haluavat kunhan se ei häiritse turismia.Tällaista häirintää en ole vielä missään havainnut.Emmehän mekään ole häiriöksi naapurin diktatuurista tänne tulleille ja toisin ajatteleville turisteille vaan otamme heidät avosylin vastaa. Matkailu tuo aina maalle työtä ja toimeentuloa,niin etelässä kuin täällä pohjolassakin. Kuitenkin pitäisi aina pyrkiä käyttäytymään maassa maan tavalla.

      • Oikeusrappio

        Kukaanhan ei matkailua vastaan ollutkaan? Ja tosiaan niinkuin sanoit ihmiset uskokoon mihin haluaa. Mutta välillä sekään ei toimi. Maan maassa tavalla ei sinänsä ole toimiva argumentti. Sillä yksi mies päättää miten maassa toimitaan ja ihmisten kuin ihmisten,maasta riippumaton, mielivaltainen kohtelu on sairasta.


      • eipoikkeavaa
        Oikeusrappio kirjoitti:

        Kukaanhan ei matkailua vastaan ollutkaan? Ja tosiaan niinkuin sanoit ihmiset uskokoon mihin haluaa. Mutta välillä sekään ei toimi. Maan maassa tavalla ei sinänsä ole toimiva argumentti. Sillä yksi mies päättää miten maassa toimitaan ja ihmisten kuin ihmisten,maasta riippumaton, mielivaltainen kohtelu on sairasta.

        Kuka sen "yhden miehen" on valtaan valinnut ? TURKKILAISET. Totta on tietysti vallan päähän nousu, mutta sama ilmiö on itänaapurissammekin menossa. Toisinajattelioille ei tilaa anneta.

        LOMAiluuni nuo poliittiset ja uskonnolliset asiat ei vaikuta. Kurjempaan asemaan tavalliset kansalaiset joutuvat Turkissa, jos sitä alettaisi boikotoimaan


    • kornikaskius

      Kukaan joka välittää hiukankin ihmisoikeuksista ei kuuna päivänä voi ajatella matkustavansa Turkkiin ja siten tukevansa tuota islamistista hirmuhallintoa.
      Erdogan on vanginnut kymmeniätuhansia länsimaisittain ajattelevaa humanistia, tuhannet ovat kadonneet iäksi.

      Älkää Jumalan nimeen matkustako sinne!

      • Myös

        Älkääkä oikeuden ja ihmisyyden nimiin.


    • kijhyg

      Minunkin vähäiset roposeni auttavat paikallisia liikkeenharjoittajia ainakin hiukan, eikä se taatusti edistä diktatuuria - päinvastoin.

    • limppulipas

      Matkailun tyrehtyminen on aina valtava takaisku kyseiselle valtiolle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      337
      32670
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      62
      2568
    3. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      76
      2025
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      207
      1777
    5. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      168
      1678
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      53
      1501
    7. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      98
      1267
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1068
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      103
      1031
    10. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      31
      984
    Aihe