Suomen hallitus ei ole ottanut esille asiaa että kun työtön aktivoituu ja hänellä on sosiaalietuutta varten oleva verokortti joka on vain ettuutta varten. nyt pitää käydä hakemassa 18h takia palkka verokortti ja taas uudestaa sosiaalietuutta varten verokortti.
No työlistää tämä myös verottajaa ihan kivasti.
No työlistää tämä myös verottajaa ihan kivasti.
Vastaukset 3
Vanhimmat
vero.fi+sivultahan+pankkitunnuksilla+asia+hoituu+muutamassa+minuutissa.+Pitää+muistaa+ruksata,+että+Verohallinto+toimittaa+muutosverokortin+Kelalle+ja+itseleen+myös+kopio.+Minun+työmarkkinatuen+veroprosetti+on+nyt+15%.
Mutta aika rymbaa pitää tehä kun pitää hankkia työtuloja varten verokortti ja taas sosiaalietuutta varten
Olen vanhuksena jo vähän pihalla näistä atk-jutuista, mutta voiko tuon ruljanssin tehdä netissä? Ei sekään poistaisi kirjoittamisen ongelmaa, mutta välttyisi verotoimistoreissulta. Entä puhelimitse? Meikäläinen on niin penninvenyttäjä, että inhoan soittaa noihin palvelunumeroihin, kun se on vajaa kymppi per kerta. Taksi on sama juttu.