Sveitsin liittoneuvoston (Federal Council) vuoden 2018 lehdistökuvaan on otettu mukaan ufokin:
https://www.newsd.admin.ch/newsd/message/attachments/50959.gif
Sveitsin liittoneuvoston kuva
9
90
Vastaukset
- näin.on
Symboliikkaa, ufo ravistelee kirkkoa. Tänä vuonna ufoista ja avaruuden muista sivilisaatioista julkistetaan kirkkoja ja uskontoja järkyttävää tietoa. Jeesus oli humanoidi 🚀 ja taivas ynnä helvetti ovat mielikuvituspaikkoja, pappien keksimää horinaa jolla pidettiin kansa nöyränä. USA:n puolustushallinto yrittää pitää kynsin hampain kiinni ufosalailusta, mutta paine on muualta liian kova.
- Toveri_CCCP
Entäpä Venäjän puolustushallinto?Pitääkö sekin entisen Neuvostoliiton tavoin kynsin hampain kiinni ufosalailusta?Mitä tekee Venäjän ortodoksinen kirkko,joka on Venäjän valtaapitävien uskollinen alamainen ja pitää venäjän kansaa nöyränä,luopumaan vallastaan?Elämme jännittäviä aikoja vai mitä toverit?
- joopajootaas
"Tänä vuonna ufoista ja avaruuden muista sivilisaatioista julkistetaan kirkkoja ja uskontoja järkyttävää tietoa. "
Ai tänä vuonna taas? Samaa uhottiin viime vuonna. Ja sitä edellisenä. Ja sitä edellisenä. Ja sitä edellisenä. Joko ymmärrät kuvion? - eiihan.noin
Tässä on esimerkki taas siitä kuinka usein uskotaan siihen mihin halutaan. Jeesus tuskin oli humanoidi, eivätkä uskonnot kaadu vaikka mullistavaa tietoa ufoista tulisikin tänä vuonna. Uskonnot ovat kuitenkin muutosprosessissa jo, ja onhan niissä kieltämättä vanhentunutta ilmaisua ja tietoa runsaasti.
Ufojen olemassaolon hyväksymisen myötä realismi maailmankuvan muodostamisen suhteen lisääntyisi ja emme tietystikään ole yksin valtavassa maailmankaikkeudessa. Emme ehkä tässä aurinkokunnassakaan.
ET:t eivät kuitenkaan missään tapauksessa syrjäytä Jumalaa/Taivasvoimia. Ja onhan kristinopin ydinkin juuri Taivasvoimissa (Korkein persoonallinen Jumala alaisineen).
- VoeTaevas
Voi taivas millaisia kuvitelmia/oletuksia/arvailuja Jumalasta/Taivasvoimista.Näiden läheltä liippaavat myös kuvitelmat Galaktisesta Hallinnosta ja Hengellisistä Hierarkioista.
- Rooe
Vihjaatko jotain B.B. kun toit asian esille.
Onhan tuo taustakuva melko omituinen. Sieltä löytyy niitä asioita joista Sveitsi tunnetaan.
Sitten on tuo ufo, mikä näyttäisi heiluttavan parlamentin kokoontumispaikan Bundeshausin kattoa. Paikka jossa Sveitsin päätöksiä tehdään.
Mitä tuollaisesta pitäisi olla mieltä. Onko kyseessä joku sisäpiiri juttu, mistä muut eivät ole tietoisia.
Vitsinä ainakin mielestäni mauton.
Sveitsin voisi kyllä nähdä jonkinlaisena keskipisteenä maailmassa, josta ufoihin liittyvää tietoa voisi melko uskottavasti levittää. Onhan se kulkenut omia polkujaan ja liittoutunut ainoastaan lähes pakon edessä. Eikä ole esim. EU:n jäsen.
Ainoana peikkona joku voisi nähdä maan vaurauden, olisiko ufot vaan yksi keino muiden joukossa kerätä lisää sitä vaurautta.
Sveitsin hallinto antaa edellytykset vastuun jakoon, heillähän ei varsinaista valtion päämiestä ole.
Kun on tuolainen liittoneuvosto jossa on 7 jäsentä, ja jos kaikki höpöttävät ufoista yhteen ääneen niin se voi jo jonkun jakeluun mennä. Henkilöstöpäälikkö taitaa olla kuvassa lisänä.- fthyk
"Vitsinä ainakin mielestäni mauton."
Missä mielessä mauton? Loukkaako ufouskontoa? - fthyk
"Vitsinä ainakin mielestäni mauton."
Missä mielessä mauton? Loukkaako ufouskontoa?
- Vitsienvääntäjä
Ja höh!Ufoilu ja siihen liittyvät jutut ovat aina pelkkiä totisia vitsejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2434203Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1182661Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412412Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1161466Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811462- 481189
- 781107
- 45976
- 59973
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En171941