Jeebajeejwwww
Nyt ois pines tarjolla kaikille, joita työntekeminen kiinnostaa. Snadi alkupääoma, mielikuvitulliset tuotto-oletukset. Siitä vaan loispummit tarjouksia tekemään äkkirikastumisen toivossa !
https://www.nettiauto.com/mercedes-benz/190/9292355
=DW=
Kaikki yrittämään!!!
10
98
Vastaukset
Renault on vuodelta 2005 ja edelleen terve.
Tosin kohta se saa remmiä.
On jopa vähän yli-ajallakin.
-
Tuollainen digi-ikkuna autossa on hiukan ärsyttävä.
Lienee se luotu kuitenkin jako-hihjnoja varten.
-
Hitchcockin taka-ikkuna on taas rellulle kauhistus.
Toinen ei enää aukene eikä sulkene.
Pientä huoltoa siis.
Onneksi kesä- ja talvi-gummit ovat kuluneena vuonna ostetut.
H.- Tyhjän.päiten
Joskus katellu käytettyjä autoja, ostaisko pihalle seisomaan sen takia että on auto, ajaisin ehkä tuhat kilometriä vuodessa. Kyse ei ole rahasta kiinni, möin auton pois jokuvuosi sitten kun tuntui typerältä seisottaa pihalla joittenkin satojen kilometrien takia.
Viher-vassari laahustaa aamulla bussi-pysäkille.
On pakkanen ja sitä paleltaa.
Se katselee, kuinka ihmiset ajavat ohitseen lämpimissä henkilö-autoissaan.
Kevyesti pukeutuneina, ikkunan raosta kuuluvan musiikin hyväilemänä.
Bussi tulee, jää-kylmä bussi.
Jää-kylmine joukko-penkkeineen.
Bussissa haisee kokenut juoppo.
Kaksikin ehkä.
Veeveen suusta nousee kiroilujen seassa höyry.
-
Sisä-ministeriön Stadin- kansallis-puisto-osaston muistio lojuu valtion-varain-ministerion pöydällä.
Muistiossa vaaditaan lisää veroja yksityis-autoilijoille.
Ja paljon!
Muistion lopussa vaaditaan noilla veroilla ilmaisia Mersu-taksi-seteleitä jokaiselle.
-
YLE valmistaa kiireellisellä aika-tauluilla haastattelu-hetken T. Laaksos...Laaksolle ja L.Anderssonille.
H.- 1eero
Eläkeläisen ei ole pakko poistua kotontaan, nykyään voit tilata kaiken kotiisi jopa maksullisen naisen viinoista puhumattakaan, käyt lenkillä sportti kamppeissa vaikka sen maksullisen naisen kanssa, väliin kanarialla miten huvittaa, nii taksitkin on olemassa.
- kävellen-jo-kanarialla
..ja taksikyyti kanarialla on halpaa.
- ei-kiinnosta-
= DW=
mustilaisten autoka DW myy, jooo, valmiiksi romutettava romukasa, rahat menisi hukkaan, jotus vielä maksamaan että saisi auon jotenki hinattua romutettavaksi, - maissiiii
En kehtoo hinkata ja hioa noita mersuja,
mutta yrittäminen on mukavaa.
Ajattelin ruveta taksiyrittäjäksi kun Berner saa taksitouhun vapaaksi.
Liikeideani on sama kuin yritykseni nimikin eli Monipalveluyritys Mummokyyti Oy ( Oy jos onnistun jonkun hupsun löytämään sponsoriksi tai yrityskumppanikseni)
Tämä yritys palvelee myös pappoja tai myös henkilöitä.
Hankin mopoauton jossa lavaa kuomulla.
Mopo on tietty iloisen värikäs ulkoasultaan.
Ryhdyn kuskaamaan mummoja, jotka ovat luopuneet autoistaan, kauppaan tai terkkariin tai mihin vaan tässä likietäisyydellä.
Autan kauppareissuilla, kerään ja kuskaan mummon ja tavarat kotiin turvallisesti ja sopivan verkkaisesti ja monen vuoden ajokokemuksellani.
Kannan tavarat sisälle , en mummoa, ja puran tavarat kaappeihinkin.
ja kaiken kukkuraksi keitän meille kauppakahvit ja rupattelen jonninjoutavia ainakin puolisen tuntia.
Nyt olen jo aloittanut markkinoinnin, tällä esittelyllä, mutta painossa on jo kaikille paikkakuntani yli kuusikymmen vuotiaille tarkoitettu lämminhenkinen mainos. ja paperisen nastoitan kauppojen seiniin.
Omassa kunnassani on yli 750 yli kuusikymmen vuotiasta ja monen mummelin kanssa olen henk.kohtaisesti neuvotellut ko palvelusta. Tarvetta olisi.
Hinta on aina kiinnostava tieto, Palveluaina maksaa, pelkkä kuskaus kauppaan ja kotiin neljä euroa, avustamien ja kauppakärryjen kuskaus viisi euroa ja jos kaffeita keittelen ja rupattelen kuusi euroa. Ei ole kallista mummolle ja onneksi diesel on halpaa ja katetta yritys ei hae vaan iloista mieltä jokaiselle.- maissiiii
Ai niin, oikeastaan piti vain kertoa, että olen hankkinut elektronisen parkkikiekon.
Eipä enää parkkisakotlaskut tipahtele postiluukusta.
kysäisin yhdeltä parkkipirkolta mitä mieltä on ko laitteesta, toimiiko, saako käyttää,
vastasi toimii ja voi käyttää.
Eli nyt entinen parkkikiekkoni on vain lumen rapsutin.
Täytyy toki hankkia tuohon yritysmopoonkin sitten joskus... - Kauhun-tasapainossa
Jonkun kolleegan on perustettava "mummot mäkeen" niminen yritys. Sillä jos mummot (ja papat) tottuu edulliseen ovelta ovelle kuljetukseen, niiltä menee loppukin liikuntakyvystä. Kyllä mummo (ja pappa) on saatava myös kävelemään, liikkumaan lenkkejä, jopa nousemaan mäkeä, rollaattorilla tai ilman.
Ideasi muuten on siedettävän törkeä. Viedä leipä taksisuharien nenujen edestä. Ja se on niille ihan oikein, pois monopolista. - maissiiii
Kauhun-tasapainossa kirjoitti:
Jonkun kolleegan on perustettava "mummot mäkeen" niminen yritys. Sillä jos mummot (ja papat) tottuu edulliseen ovelta ovelle kuljetukseen, niiltä menee loppukin liikuntakyvystä. Kyllä mummo (ja pappa) on saatava myös kävelemään, liikkumaan lenkkejä, jopa nousemaan mäkeä, rollaattorilla tai ilman.
Ideasi muuten on siedettävän törkeä. Viedä leipä taksisuharien nenujen edestä. Ja se on niille ihan oikein, pois monopolista.Sainkin ideani kun eilen taksilla ajelin ja kuulin kuin kauheeta se taksisuhareiden yrittäminen kaikkien pykälien suojassa todellisuudessa voi olla. Siis vielä tänää,n kun pitävät omista naruistaan(lue:eduistaan) kiinni.
Toisaalta aikoinaan koirankusetuslenkillä kuulin kuinka mummot valittivat kun auto oli myyty, kun sen pitäminen on niin kallista ja ei taksiakaan raaski tilata ja ei jaksaisi millään kävellä kauppaankaan kun on pari sataa metriä.
Niin ja palvelun monipuolisuutta lisää se, että mummokyyti hoitaa myös kauppa-asiat ilman mummoa, ihan vaan listan perusteella. Äsh nyt sitten astuisi postin varpaille, posti lanseeraa myös kaikenmoisia palveluja mummoille ja papoille.
Eikös yrittämisessä pdä aina etsiä se hauska rakonen, jonka ideallaan sitteen tukkii..hahhahhaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m503768Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7163635Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3983431Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o813237Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363019Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582508- 502365
- 1022237
Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise142039Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182029