Tastulan uuden vuoden viihdettä

Kuolema ja vanhusten kurjuus on jonkun mielestä sopivaa viihdettä Uuden Vuoden ratoksi.
Onkohan kukaan YLE:ssä kysynyt katselijoilta, mitä halutaan katsella?
Putinkin näyttää juhlintaa ja parhaita artisteja juhlimassa ja me Suomessa kärsitään kurjuuden katselemisesta. No sitten alkaa 2018 tämä rankaisupolitiikka. Rangaistaan siitä, ettei kukaan tarjoa ikälopulle töitä. Olisikohan tämä Tastulan ohjelma salajuoni, jolla lietsotaan itsemurhia,
Halpa tapa päästä eroon eitoivotuista kansalaisista?
580
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hyvä kommentti kirjoittajalta, itse myös en pidä ohjelmista esim. Inhimillinen tekijä, Tastulat jne., sillä ohjelmissa aina pelkkiä sairauksia, kurjuuksia, ikävyyksiä. Maailmanmeno on muutenkin jo niin masentavaa katseltavaa, että jotain piristystä kaipaisi Tv:stä.
On paljon yksinäisiä ihmisiä joille ainoa ilo on Tv, niin soisi inhimillisempää katseltavaa.

Äänestä

Samaa ajattelin minäkin. Oli tosi masentavaa katsottavaa. Onko vanhuus todellakin vain pelkkää kurjuutta ja sairauksia ja yksinäisyyttä, pitääkö tosiaan päästää itsensä tuosta kurjuudesta hyvissä ajoin.

Äänestä

Hei hei Suomi LOVE on vastapainona kaikelle kurjale!

Äänestä

Joulunajan ohjelmatarjonta YLEltä on kyllä täysin ala-arvoista. Kuolemaa ja kurjuutta ja väliin luonto ohjelmia jotka nekin on nähty moneen kertaan . Kyllä on unohdettu täysin juurikin yksinäiset ihmiset joille telkkari on se "ystävä" ja niitä on tosi paljon. Aamu-tv toimittajat lohnii melkein 3 viikkoa lomalla ja sekin on tärkeä "kaveri" esim. yksinäisille ikäihmisille, tulisivat edes uudenvuoden jälkeen töihin mutta ei loppiaisen jälkeen sitten ryömitään koloista...rahat kyllä kerätään joka kuukausi eläkkeistä ja palkoista ja niillä sitten kustannetaan näiden lomia.

Äänestä
  • Koko ylen tarjonta on köyhää. Lupamaksua kyllä korotetaan, mutta tarjonta on mitä sattuu. Areenaa surffaillessa ei juuri mitään mielenkiintoista tarjontaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


orwellsslave kirjoitti:

Kuolema ja vanhusten kurjuus on jonkun mielestä sopivaa viihdettä Uuden Vuoden ratoksi.
Onkohan kukaan YLE:ssä kysynyt katselijoilta, mitä halutaan katsella?
Putinkin näyttää juhlintaa ja parhaita artisteja juhlimassa ja me Suomessa kärsitään kurjuuden katselemisesta. No sitten alkaa 2018 tämä rankaisupolitiikka. Rangaistaan siitä, ettei kukaan tarjoa ikälopulle töitä. Olisikohan tämä Tastulan ohjelma salajuoni, jolla lietsotaan itsemurhia,
Halpa tapa päästä eroon eitoivotuista kansalaisista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu