Vuoden 2017 mediatapahtuma Suomessa

LiianSuuretSaappaat

Vuoden 2017 merkittävin mediatapahtuma Suomessa oli- muinoin laatulehdeksi arvioidun - aviisin romahtaminen telaketjufeminismin äänitorveksi. Alennustilan sinetöi maan etuja vahongoittava, puolustusta koskevien salaisten asiakirjojen julkaisu.

3

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • owwheshsasjjsjjovatnetuh

      Verorahoitetun TV ja Radio suomalaisen kanavien muuttuminen kulttuuri marxistisen politiikan, vihervasemmiston ja liberaali oikeiston globalistien maailmanparannus aatteiden propaganda mediaksi jolla manipuloidaan suomalaisten käsityksiä asioista. Sanojen ja käsitteiden vääristely,uudissanat vinksahtaneiden hörhöjen mukaan. Uutiset eivät ole uutisia vaan sovitettu toimittajien mielipiteiden ja tausta ryhmien ajamien harhaisten aatteiden mukaan. EU, Usan demokrliber feministi vähemmistö kultin, Naton, Soroksen yms tavoitteiden ajavia tuperyksiä. Tavoite em kansallisvaltioiden tuhoaminen islamististen maahantunkeutujien avulla. Samat suosikki poliikko ja muka tutkijat naamat vieraina puhuvat ja kirjoittavat roskaa ja valheita. Salataan,vaietaan,vääristellään asioita ja hyökätään suomalaisia ihmisiä ja arvoja vastaan.

    • joo_os

      Helsingin Sanomat on korottanut eräät toimittajansa tähdiksi, jotka saavat hirveästi palstatilaa sisäänlämpiäville tuotoksilleen. Näihin liittyy monesti nolo itseterapointi yhdessä väistämättömän oman elämän esittelyn kanssa.

      Esimerkiksi tänään jo otsikon perustella loppuunkaluttu aihe: "HS:n tulevaisuus­kirjeenvaihtaja Heikki Aittokoski aloittaa bloginsa: Elämä ei yleensä mene suunnitelmien mukaan, kysykää vaikka Olkiluodon rakentajilta tai Harvey Weinsteinilta". Neuvo lehden kiinnostavuuden ja tason korottamiseksi: kirjoittakaa tapahtumista eri kanteilta älkääkä märehtikö vanhoja asioita!

    • joo-os

      Helsingin Sanomat tonkii yhä aihetta, jonka niin sanotut roskalehdet ovat jo hylänneet. Eilen oli monisivuinen kirjoitus otsikolla "Kyllikki Saari - miksi murhaajaa ei löydy", jossa yli 60 vuoden takaista mysteeriä käsiteltiin jälleen kerran.

      Ehkä vatvonta vetoaa lukijoihin, muuten tuollaista roskaa ei julkaistaisi. Sanokaa minun sanoneen, seuraavaksi on vuorossa Bodom-järven murhien "läpivalaisu".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      183
      6513
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      94
      5432
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      17
      3772
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      123
      3397
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      232
      3237
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      83
      2381
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2125
    8. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1726
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      47
      1709
    10. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      44
      1449
    Aihe