Vuoden 2017 merkittävin mediatapahtuma Suomessa oli- muinoin laatulehdeksi arvioidun - aviisin romahtaminen telaketjufeminismin äänitorveksi. Alennustilan sinetöi maan etuja vahongoittava, puolustusta koskevien salaisten asiakirjojen julkaisu.
Vuoden 2017 mediatapahtuma Suomessa
3
135
Vastaukset
- owwheshsasjjsjjovatnetuh
Verorahoitetun TV ja Radio suomalaisen kanavien muuttuminen kulttuuri marxistisen politiikan, vihervasemmiston ja liberaali oikeiston globalistien maailmanparannus aatteiden propaganda mediaksi jolla manipuloidaan suomalaisten käsityksiä asioista. Sanojen ja käsitteiden vääristely,uudissanat vinksahtaneiden hörhöjen mukaan. Uutiset eivät ole uutisia vaan sovitettu toimittajien mielipiteiden ja tausta ryhmien ajamien harhaisten aatteiden mukaan. EU, Usan demokrliber feministi vähemmistö kultin, Naton, Soroksen yms tavoitteiden ajavia tuperyksiä. Tavoite em kansallisvaltioiden tuhoaminen islamististen maahantunkeutujien avulla. Samat suosikki poliikko ja muka tutkijat naamat vieraina puhuvat ja kirjoittavat roskaa ja valheita. Salataan,vaietaan,vääristellään asioita ja hyökätään suomalaisia ihmisiä ja arvoja vastaan.
- joo_os
Helsingin Sanomat on korottanut eräät toimittajansa tähdiksi, jotka saavat hirveästi palstatilaa sisäänlämpiäville tuotoksilleen. Näihin liittyy monesti nolo itseterapointi yhdessä väistämättömän oman elämän esittelyn kanssa.
Esimerkiksi tänään jo otsikon perustella loppuunkaluttu aihe: "HS:n tulevaisuuskirjeenvaihtaja Heikki Aittokoski aloittaa bloginsa: Elämä ei yleensä mene suunnitelmien mukaan, kysykää vaikka Olkiluodon rakentajilta tai Harvey Weinsteinilta". Neuvo lehden kiinnostavuuden ja tason korottamiseksi: kirjoittakaa tapahtumista eri kanteilta älkääkä märehtikö vanhoja asioita! - joo-os
Helsingin Sanomat tonkii yhä aihetta, jonka niin sanotut roskalehdet ovat jo hylänneet. Eilen oli monisivuinen kirjoitus otsikolla "Kyllikki Saari - miksi murhaajaa ei löydy", jossa yli 60 vuoden takaista mysteeriä käsiteltiin jälleen kerran.
Ehkä vatvonta vetoaa lukijoihin, muuten tuollaista roskaa ei julkaistaisi. Sanokaa minun sanoneen, seuraavaksi on vuorossa Bodom-järven murhien "läpivalaisu".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1366238
- 574406
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s282918- 592871
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161885- 151554
Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271476Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹371457- 311271
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest431171