Tarkoitus tehdä omakotitalon keittiöremontti kevään 2018 aikana ja pyytäisin kokemuksia eri keittiöfirmojen toiminnasta.
Ajatuksena itse hoitaa vanhan kaapiston purkutyö ja sitten asennuttaa keittiöfirman suunnittelun mukaiset kaapiston avaimet käteen periaatteella heidän toimesta. Onko parempi tilata kodinkoneen eri firmasta vai keittiöfirman kautta? Hoituuko sähkötyöt, vesiliitännät, välitilan kaakeloinnin keittiöfirman kautta vai onko parempi ottaa ne eri firmalta?
Asiallisia vastauksia pyydetään.
Keittiöremontti Kemissä
Taavetti5
3
67
Vastaukset
- Jiipeenkeittiö
Sadan vuoden taloon tuli Puustellin-keittiö. Tummat ovet. Koneet tulivat Siemensiltä. Jiipeen paku vaihtui sarjan aikana Nissaniksi.
- Taavetti5
Mikäli oikein muistan, ajeli Opel Vivarolla alkujaksoissa. Purkutöitä kohteessa ei tehty. Asiallisesti hoituivat sähkötyöt, vesiliitännät ja kaakeloinnit. Avaimet käteen periaatteella toimittiin.
- Pääkaupungin-hintataso
Kemin hintatasoa en tiedä. Meillä remppa maksoi noin 10.000 e. Toki työn osuudesta saa kotitalousvähennyksen, joka meillä on noin 2.200 e.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081699Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031664Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1011576Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341368Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.48906Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii453904Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115890Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai293845Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347820