Goldi sands hotelli

Onko ketään oleskellut goldi sands hotellissa Sri Lankassa? Mitä aamupalalla tarjolla ?
3701
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minäkin olen lähdössä tuohon hotelliin helmikuussa ja vasta tänään huomasin, että all incl:iin ei kuulukaan viinit. Olen ollut monta kertaa all incl-matkoilla esim Karibialla ja aina on viinit ja kaikki muutkin juomat kuuluneet hintaan, joten tämä tuli vähän yllätyksenä. Paljonkohan maksaa viinipullo, jos sellaisen joskus illallisella haluaa nauttia?
Muutkin Goldi Sandsia koskevat tiedot ja vinkit ylipäätään ovat tervetulleita. Trip advisorin sivuja olen seurannut ja sieltä bongasin tuon viinijutun. Muuten arvioinnit ovat olleet kyllä hyviä.

Äänestä

palasin juuri 2 vko:n lomalta golden sandista. hotelliin olin erittäin tyytyväinen. parvekkeet meren puolelle jokseenkin ei ihan merinäköala vaikka meri näkyykin. uima allas ihan reilun kokoinen ja puhdas vesi. aurinkotuolia oli riittävästi.
huoneessa oli tallelokero ja pieni jääkaappi. sängy oli mielestäni tosi hyvä. aamupala olihan ok oli juustoa ja paikallista leikkelettä sekä munakkaan paistaja joka paistaa myös pekonia pyydettäessä.
aamupallalla heledmiä, puuroa, makeita herkkuja, ja aasialaisia aamupala patoja.
vesi tulee pienellä paineella kuten monissa aasia maissa. lämmintä vettä tuli riittävästi. hotellin siivoja teki usein pyyhkeistä kivoja joutsenia jne... annoin tippiä heille niin tekivät lisää kivoja ylläreitä.
viinit ravintoloissa näytti olevan noin suomen hintaa.
huoneeseen kannattaa tilata viini lentokoneesta mahtuu jääkaappiin.

Äänestä

Kahden viikon reissu takana. Hotelli ihan ok. Tosin ravintolassa tarjoilijat ei oikein asiakasta huomioi, monta kertaa pitää pyytää esim ruokajuomia ja kahvia. Siistiä siellä on ja siivous toimii hyvin. Ympäristössä ei ole paljon katsottavaa, kauppojakin vain muutama, mutta tuktuk kuljettaa Negombon keskustaan edullisesti. Merenkäynti oli koko ajan kovaa, ei houkutellut uimaan. Auringonlaskut upeita, kannattaa mennä rannalle niitä katsomaan. Vaikka meillä oli all incl-matka, niin huoneeseen toimitettiin vain yksi pullo vettä/pv eikä mitään muita juomia tullut jääkaappiin. Viini ei kuulut all incl-palveluun. Hotellin spa-osasto on kallis, mistä tahansa saa hieronnat ym puolta halvemmalla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gogogoa kirjoitti:

Onko ketään oleskellut goldi sands hotellissa Sri Lankassa? Mitä aamupalalla tarjolla ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu