Heh,
On aika koomista, että Dubaihin muuttanut suomalaistyttö esiintyy siellä sisustusarkkitehtinä. Kauppakoulu hänellä jäi kesken ja se on ainoa koulutus tällä akateemisella. Eikö huntupäätkin ala kohta ymmärtää näitä cheetareita?
Kotimaassa sukulaisetkin on huijattu näillä meriiteillä.
suomalaiset dubaissa
5
1036
Vastaukset
- Maianett
Mistä tiedät ettei hän ole opiskellut Arabiemiirikunnassa sisustusalaa? Kuka hän on, kerro edes etunimi, että osaa varoa käyttämästä hänen palveluitaan.
- rtgyhujikolpö
Prostituutiolle on aina keksitty runsaasti erilaisia ammattinimikkeitä.
- LukekaaPattayanTarinat
Pattayan palstalla ne on oppaita, hyvin menestyviä 3 tähden condoissa asuvia, eikä kenelläkään tuhansista ole mitään ongelmaa elämässään, koska suomijuntit vievät avustukset suoraan kohteeseen lyhentämättömänä.
- naisen.aivot
LukekaaPattayanTarinat kirjoitti:
Pattayan palstalla ne on oppaita, hyvin menestyviä 3 tähden condoissa asuvia, eikä kenelläkään tuhansista ole mitään ongelmaa elämässään, koska suomijuntit vievät avustukset suoraan kohteeseen lyhentämättömänä.
Jo löytyi tähänkin Pattaya.
- näkökulmaa1
mistä voi muka tietää ettei ole ns.oikeassa työssä? kuulostaa aivan sieltä tuon otsikon mukaan kuin kaikki suomalaiset olisivat jossain alamaailman työssä maailmalla. Hei suomalaisia on mennyt myös runsaasti Ruotsiin töihin, niin että kaikkiko ovat alamaailman hommissa sielläkin? vai johtuuko nämä oletukset vain siitä että Dubaissa eri uskont+aurinkoa? ja jos asiasta pitää oikeen keskustelu tehdä niin ei yhtään kateus paina? Hienoa että suomalaiset löytävät myös Dubaista työtä, ne jotka oikeaa virallista työtä tekevät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081705Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1031679Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1021593Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541409Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341369Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.49916Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii460915Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115891Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai294853Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347821