Lainaston velka menossa sinne perintään. Kokemuksia, millaisiin maksuohjelmiin suostuvat jakamaan? 2000-2500€ kyseessä.
BRANG-perintätoimisto kokemuksia
21
11104
Vastaukset
- Punavyö
Mulla 4400 sinne sai 3 vuotta maksu aikaa erä aina 124e
- Aloiittaja
Minkä yhtiön laina sulla siellä perinnässä?
- Anonyymi
Eikö tuossa ole vain korkoa lyheneekö pääoma eli kyseessä kerätään korkoja ei muuta ja velka ei lyhene lainkaan.
Vai lyheneekö?
Miten olet voinut saada 4400 eikä siellä ole vain 3000 suurin luotto heillä?
Olkaa varovaisia Lainasto, Gf MOney, Transferuno, Brang kaikki samaa ns. ihmisten rahastajia ja keräävät asiakkaita saaden ehitä Brangille vuosien asikkkaiksi. Othan selvää ensin.
- Velkaaaa
3200 velan sain 3 vuoden maksuajalla,laminaatin liitossa oli kuukausieriä 220 mutta nyt tippui 124 euroon...
- Anonyymi
Outo yritys, laskuttaa 70 euroa, kun maksu päivän myöhässä??? Gf money ulkoistanut laskutuksen heille.
- Anonyymi
Tää on näitä roskafirmoja. Oikeat perintätoimistot kuten intrum toimii eri tavalla.
- Anonyymi
Kannattaa tarkastaa lainan todellinen vuosikorko. Myöntäneet joustoluottoa jossa korko yli 100 %.
- Anonyymi
Tarkennus: Ei Brang tietystimyönnä luottoja kun on perintäyhtiö. Lainasto / Gf Money myöntänyt korkeakorkoisia lainoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkennus: Ei Brang tietystimyönnä luottoja kun on perintäyhtiö. Lainasto / Gf Money myöntänyt korkeakorkoisia lainoja.
Tiedoksi Gf MOney, Lainasto, Transferuno, Brang laskuttaa kerää korkoja ja asikkita helposti juuri näiltä ed. mainituilta firmoilta.
Palvelun laatu todella heikkoa ja osaamtonta. Mihinkää ei vastat henkililöstö aivopesty pienellä palkalla, mutta johto käärii.
KKv selvittää tätä ketjua vai onko kyseessä jokin ns. korruptio tai ei lainmukainen asiakkaiden kusetus.
Brang kerää kovaa korkoa ja erilaisia maksuja joita edes laskussa näy ja kysyessä ei saa vastauksia. Näin salattavaa kaikki on ole varovainen älä mene lankaan.
- Anonyymi
Omituista touhua. Tulee perintäkirje, muka mahdollista maksusuunnitelma. Kun kysyt tarkennusta sen sääntöihin ym, eivät vastaa. Kun ehdotat maksusuunnitelmaa eivät vastaa. Vedotaan tietojen puutteeseen, vaikka kaikki velallisen tiedot heillä eikä vastasmiseen tarvita muuta kuin sp osoite, joka siis oli tiedossa. Haaste laitettu eteenpäin vastaamatta. Myöskään minkäänlaista joustoa erien määrästä ym ei löydy.
- Anonyymi
Hyvin epämääräistä ja hyvin laiskaa osaamatonta toimintaa ohita ihmeessä.
Yhteistyössä Lainasto Transferuno ja Gf MOney. Laatu heikko erilaisilla maksuilla kikkaillan ja palvelua ei saa. Laitetaan luukulta luukulle.
Omista asioista ei saa tieota pitäsi olla ns luotonantaja mutta henkilöstö ei tiedä mistään mitään ja niin lasikaa toimintaa, että pallotellaan vain asioita.
Asikkaita kerätään ja yritetää heitä saada vain rahankiilto silmissä. Ottakaa lainaa pankeista korot palvelukin hyvää.
Heidän ns. Visa kortti onneton eli kiertäkää kaukaa. Tietoa ei saa kun ei osata. - Anonyymi
Harmillista kuulla
- Anonyymi
Asiakaspalvelu todella surkeaa. Löivät puhelinluurin korvaani selvitettyäni epämääräistä laskutusta. En suodittele kenellekkään kyseistä perintävirmaa. Asiakaspaövelu on kaukana hyvää asiakaspalvelua. Toivottavasti kuuntelevat nauhoitukset myös itse, jossa voisivat arvioida asiakaspalvelun tasoa. Kannattaisi varmaan kiinnittää huomiota hiukan paremmin rekretoinnissa asiakaspalveluun.
- Anonyymi
Enpä usko, että luuria lyödään korvaan, jos asiakkaalla on jotain järkevää sanottavaa.
- Anonyymi
Olkaa varovaisia tämän perintäyhtiön kanssa. Itse olin velkajärjestelyssä ja Brang Oy:n maksu oli maksuohjelmassa pienin. Maksoin kaiken, ja mitä teki firma. Lähetti viestin että tulee lähettää papereita lisäsuorituksia varten. Koko velka oli maksettu. Eivät uskoneet minua. Jouduin kyseisen asian takia vaivaamaan kovin työllistettyä (asiantuntija) velkaneuvojan perintäfirman osaamattomuuden vuoksi. Uskomatonta, täysin ammattitaidoton henkilö töissä perintäfirmassa.
- Anonyymi
Ihan p a s k a!
- Anonyymi
Ei voi kehua. Surkea!
- Anonyymi
Surkea perintäpulju!
- Anonyymi
Brangille 🖕🖕🖕🖕
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837