Speys Oy kikkailut

Kalsibyper

Joko sipilöiden floppaus firma on kuopattu...kuinka toimii Kokkolan vammaispalvelu kuljetukset...

7

142

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitäs_sitten

      Ei Sipilän sukulaisia saa moittia, hän pahastuu muuten. Voi olla että pian maakuntien määrää vähennetään viiteentoista. Silloin kuulumme Pohjanmaahan ja meidän pitää olla ruotsinkielisiä.

    • kannattaisottaaasselvää

      Hyvin toimii. Toimii juuri niin kuin sote:ssa oli vaadittukin. Kun kyytikeskuksen sopimus saatiin irtisanottua, ei kenelläkään tekopyhällä politikolla ole enää syytä huutaa. Mikäs olikaan helpompaa tulevia vaaleja ajatellen, kuin kerätä äänet vanhusten ja vammaisten kustannuksella.

      • savivelli444

        Demari ämmät oli suuvaahdossa huutamassa Kyytikeskuksesta, heille asia oli vain ja ainoastaan poliittistapeliä. Ja vielä korostan PELIÄ.


      • kylläpeliäoli

        Olen aivan samaa mieltä!!!


    • Tämä_on_nähty

      Hyvin toimii, niin kuin oli tarkoitus. Tarkoitus oli vähentää kuluja ja nythän kävi niin kun vanhukset ja vammaiset ajavat omaan laskuunsa ja jättävät rahan puutteessa lääkkeensä ottamatta. Varmaan sitten kuolevatkin aikaisemmin. Tämä on sitä yhteiskunnan priorisointia.

    • Pitäisi tosiaan olla varovainen kun arvostelee yhteiskunnan Sipilän suvun sijoitusten suosimiosta. Sipilä on liikemiehenä tekemässä itselleen ja suvulleen tiliä eikä kaihda mitään keinoja kuten on nähty.

      • Tätähän_se

        Moses is Moses, but business is business.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      51
      2759
    2. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      107
      1662
    3. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      104
      990
    4. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      83
      915
    5. Mitä sä haluat?

      Kerro nyt. Sano suoraan.
      Ikävä
      59
      828
    6. Priden osallistujamäärä suuri pettymys!

      Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate
      Luterilaisuus
      163
      760
    7. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      42
      749
    8. IS Viikonloppu 28.-29.6.2025

      3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit
      Sanaristikot
      57
      741
    9. Joku kysyy

      Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g
      Perussuomalaiset
      59
      732
    10. Kannan sinua mukanani

      Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii
      Ikävä
      28
      675
    Aihe