Speys Oy kikkailut

Kalsibyper

Joko sipilöiden floppaus firma on kuopattu...kuinka toimii Kokkolan vammaispalvelu kuljetukset...

7

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitäs_sitten

      Ei Sipilän sukulaisia saa moittia, hän pahastuu muuten. Voi olla että pian maakuntien määrää vähennetään viiteentoista. Silloin kuulumme Pohjanmaahan ja meidän pitää olla ruotsinkielisiä.

    • kannattaisottaaasselvää

      Hyvin toimii. Toimii juuri niin kuin sote:ssa oli vaadittukin. Kun kyytikeskuksen sopimus saatiin irtisanottua, ei kenelläkään tekopyhällä politikolla ole enää syytä huutaa. Mikäs olikaan helpompaa tulevia vaaleja ajatellen, kuin kerätä äänet vanhusten ja vammaisten kustannuksella.

      • savivelli444

        Demari ämmät oli suuvaahdossa huutamassa Kyytikeskuksesta, heille asia oli vain ja ainoastaan poliittistapeliä. Ja vielä korostan PELIÄ.


      • kylläpeliäoli

        Olen aivan samaa mieltä!!!


    • Tämä_on_nähty

      Hyvin toimii, niin kuin oli tarkoitus. Tarkoitus oli vähentää kuluja ja nythän kävi niin kun vanhukset ja vammaiset ajavat omaan laskuunsa ja jättävät rahan puutteessa lääkkeensä ottamatta. Varmaan sitten kuolevatkin aikaisemmin. Tämä on sitä yhteiskunnan priorisointia.

    • Pitäisi tosiaan olla varovainen kun arvostelee yhteiskunnan Sipilän suvun sijoitusten suosimiosta. Sipilä on liikemiehenä tekemässä itselleen ja suvulleen tiliä eikä kaihda mitään keinoja kuten on nähty.

      • Tätähän_se

        Moses is Moses, but business is business.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      47
      4781
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      20
      4504
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      80
      3596
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      44
      3573
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      14
      3527
    6. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      99
      3380
    7. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      168
      2896
    8. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      2870
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2539
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      31
      2134
    Aihe