Koiranomistajien älykkyys

HeikkolahjaisetKoirineen

Miten älykkäänä voidaan pitää henkilöä, joka ottaa ihmisasutuksen keskelle erilaisilla tavoilla piloille jalostetun petoeläimen. Tämä heikkolahjainen tyyppi pyörii kämpässään ja jopa luulee keskustelevansa kotiinsa vastentahtoisesti raahatun elukan kanssa. Hän syöttää elukkaa, kähmii sitä ja esittelee pihoilla ja kaduilla elukkaansa muille heikkolahjaisille elukkaihmisille. Iltaisin hän jatkaa lohdutonta kulkuaan pimeillä kujilla tuijottaen elukkansa anusta. Innoissaan hän kehuu koiraansa, kun se paskoo kadulle ja kaivaa muovipussin halpahallista ostetun takin taskusta, johon kerää ihanan elukan ulosteet. Illan päätteeksi hän käpertyy yksin eläimen viereen ja kuvittelee sen olevan normaalia rakkautta. Edes taskulämmin uloste ei anna lohtua epäsosiaalisen ja syrjäytyneen mielen syövereissä ja taas koiraihminen itkee itsensä uneen. Koko surkeus johtuu vain älyn puutteesta.

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heikotusta

      Miten älykkäänä voidaan pitää henkilöä, joka ottaa tavakseen valittaa päivittäin muiden lemmikeistä? Tämä heikkolahjainen tyyppi pyörii kämpässään ja jopa luulee keskustelevansa jonkun kanssa. Hän kähmii sitä ja esittelee pihoilla ja kaduilla . Iltaisin hän jatkaa lohdutonta kulkuaan pimeillä kujilla tuijottaen anusta. Innoissaan hän kehuu kun paskoo kadulle ja kaivaa muovipussin halpahallista ostetun takin taskusta, johon kerää ulosteet. Illan päätteeksi hän käpertyy yksin ja kuvittelee sen olevan normaalia rakkautta. Edes taskulämmin uloste ei anna lohtua epäsosiaalisen ja syrjäytyneen mielen syövereissä ja taas itkee itsensä uneen. Koko surkeus johtuu vain älyn puutteesta.

    • Koirat.ensin

      Koiraihmisenä korjaisin loitukseen, etten koskaan itke itseäni uneen, vaan ryyppään tajun pois. Humala on kuin lämmin peitto, joka pyyhkii pois päivän raskaat koettelemukset. Olen onnellinen!

      • Myöspäivisin

        Kannattaa kokeilla myös psyykelääkkeiden yliannostusta. Näin me koirulin kanssa tehdään!


      • G.Simmons

        Ei niitä rakkeja eikä myöskään katteja kestä ilman viunan tai pillereiden tuomaa aivotoiminnan puudutusta. Ajattelin nyt kalsarit vetää.


      • sweetlife
        G.Simmons kirjoitti:

        Ei niitä rakkeja eikä myöskään katteja kestä ilman viunan tai pillereiden tuomaa aivotoiminnan puudutusta. Ajattelin nyt kalsarit vetää.

        Omalla sohvalla, Black Horset yllä, tuoppi kädessä, kissa kehrää ja koira nukkuu takan edessä. On tämä vaan elämää!


    • MelkoSurkeaaOn

      Eivät vaikuta kovin älykkäiltä, kun lukee palstalla olevia kysymyksiä. Miksi koira syö, haukkuu, vetää, merkkaa, rähjää, puree, sairastaa jne.
      Monen ei olisi kannattanut ottaa koiraa ollenkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      143
      3485
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1980
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      70
      1925
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      134
      976
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe