työhaastattelu

Kuumottaa

Onko täällä muita, jotka olisivat osallistumassa Finnairin rekryissä työhaastatteluun tässä lähipäivinä, viimeistään 15.1? Itsellä on ensi viikolla työhaastattelu ja kuumottaa hirveästi! Olisi kiva, jos täällä olisi muitakin haastatteluun menijöitä, helpottais omaa jännitystä aika paljon😊 ja te, jotka työskentelette jo Finnarilla, minkälaista se työ on ollut alkuaikoina?

9

358

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • unohdakokohomma

      mikä työ? firmassa on tuhansia hommissa ja sinä sekoilet että mitä työ on ollut? ehkä et ole pätevä edes haastatteluvaiheeseen.

      • Kuumottaa

        Cabin crew-hommiin. Joku vissii heränny vähän väärällä jalalla tai on katkeroitunut omaan elämäänsä noinki paljon, ettei osaa asiallista viestiä kirjottaa :)


      • Hermilä
        Kuumottaa kirjoitti:

        Cabin crew-hommiin. Joku vissii heränny vähän väärällä jalalla tai on katkeroitunut omaan elämäänsä noinki paljon, ettei osaa asiallista viestiä kirjottaa :)

        sulla on vaikeuksia kommunikoida. kirjastonhoitajaksi sovit. älä koita mitään muuta johon tasosi ei riitä


    • JätäVäliinHaastattelu

      Todella typerä kysymys. Minkälaista se työ on ollut? Siis mikä niistä.

    • Kuumottaa

      Nojoo. Ehkä tällä älykkyysosamäärällä on parempi luovuttaa.

      • Aloittajaap

        Hyvä käyttää alotuksen nimimerkkiä. Mikä vittu ihmisiä vaivaa ku pitää olla noi negatiivisia kaiken suhteen?


      • Elastisen_ikkunanpesijä
        Aloittajaap kirjoitti:

        Hyvä käyttää alotuksen nimimerkkiä. Mikä vittu ihmisiä vaivaa ku pitää olla noi negatiivisia kaiken suhteen?

        Tai miksi pitää olla niin tyhmä kaiken suhteen kun ei osaa edes työtä mitä hakee, yksilöidä.

        Puupäitä riittää.


    • Tuleva_haastateltava

      Oikea päätös!

    • Ei_Finnairille

      Todella typerä aloituskysymys. Hae vaikka puhelinmyyjäksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      165
      1770
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      154
      1330
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      221
      965
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      71
      887
    5. 55
      796
    6. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      747
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      745
    8. 89
      721
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      200
      658
    10. Martinan alamäki jatkuu

      Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      613
    Aihe