työhaastattelu

Kuumottaa

Onko täällä muita, jotka olisivat osallistumassa Finnairin rekryissä työhaastatteluun tässä lähipäivinä, viimeistään 15.1? Itsellä on ensi viikolla työhaastattelu ja kuumottaa hirveästi! Olisi kiva, jos täällä olisi muitakin haastatteluun menijöitä, helpottais omaa jännitystä aika paljon😊 ja te, jotka työskentelette jo Finnarilla, minkälaista se työ on ollut alkuaikoina?

9

341

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • unohdakokohomma

      mikä työ? firmassa on tuhansia hommissa ja sinä sekoilet että mitä työ on ollut? ehkä et ole pätevä edes haastatteluvaiheeseen.

      • Kuumottaa

        Cabin crew-hommiin. Joku vissii heränny vähän väärällä jalalla tai on katkeroitunut omaan elämäänsä noinki paljon, ettei osaa asiallista viestiä kirjottaa :)


      • Hermilä
        Kuumottaa kirjoitti:

        Cabin crew-hommiin. Joku vissii heränny vähän väärällä jalalla tai on katkeroitunut omaan elämäänsä noinki paljon, ettei osaa asiallista viestiä kirjottaa :)

        sulla on vaikeuksia kommunikoida. kirjastonhoitajaksi sovit. älä koita mitään muuta johon tasosi ei riitä


    • JätäVäliinHaastattelu

      Todella typerä kysymys. Minkälaista se työ on ollut? Siis mikä niistä.

    • Kuumottaa

      Nojoo. Ehkä tällä älykkyysosamäärällä on parempi luovuttaa.

      • Aloittajaap

        Hyvä käyttää alotuksen nimimerkkiä. Mikä vittu ihmisiä vaivaa ku pitää olla noi negatiivisia kaiken suhteen?


      • Elastisen_ikkunanpesijä
        Aloittajaap kirjoitti:

        Hyvä käyttää alotuksen nimimerkkiä. Mikä vittu ihmisiä vaivaa ku pitää olla noi negatiivisia kaiken suhteen?

        Tai miksi pitää olla niin tyhmä kaiken suhteen kun ei osaa edes työtä mitä hakee, yksilöidä.

        Puupäitä riittää.


    • Tuleva_haastateltava

      Oikea päätös!

    • Ei_Finnairille

      Todella typerä aloituskysymys. Hae vaikka puhelinmyyjäksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      108
      7020
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      93
      5165
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      112
      3416
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3322
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      34
      2468
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1796
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1441
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1392
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1296
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      1064
    Aihe